Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Teljes szalagszagszakadás,...

Teljes szalagszagszakadás, részleges szalagszakadás, szalagok túlzott megnyúlása vagy valami más?

Figyelt kérdés

Két hete foci közben lesérültem. Kitámasztásnál azt éreztem, hogy a lábfejem (stoplis miatt) leragad..viszont a térdem elmegy befele,mintha vízszintesben elmozdulna és vissza. Az eset után rá tudtam állni..sántikálva lemenni, sőt még utána visszaállni is megpróbáltam, viszont nem tudtam kitámasztást csinálni már, illetve hirtelen megindulást, mivel ugyan azt éreztem hogy kiugrik és vissza. Le is jöttem utána végleg mert nem akartam nagyobb bajt. Még aznap estére feldagadt, viszont a két térdem között kívülről alig volt különbség, inkább belül éreztem, hogy feszít. Teljesen behajlítani illetve kinyújtani sem tudtam. Ez a feszítő érzés 2 nap alatt teljesen megszűnt, teljesen ki tudtam nyújtani illetve behajlítani (bár az utóbbi egy picit fáj, még most is).

Guggolni, gyalogolni,futni tudok, bár érzem, hogy bizonytalan illetve gyenge még a jobb lábam.

Tudom, hogy orvos véleménye a mérvadó, jövő héten megyek dokihoz vele, de addig valami előzetest esetleg tudna mondani valaki tapasztalat révén?



2017. nov. 10. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Abból, amit leírtál (nem tudtad nyújtani-hajlítani, viszont később sikerült) szerintem porcsérülésed lehet. Ha van egy teljesen/félig leszakadt meniscus darab, akkor az becsípődhet úgy, hogy feszülésérzetet ad, ďs akadályozza az ízület mozgását.

Ahogyan leírtad a balesetet, a szalagok is èrintettek lehetnek. Teljesen szerintem semmiképp, mert egy teljes pl ACL szakadással nem jössz le a pályáról a saját lábadon, illetve azóta is normál mozdulatok között lett volna hasonló incidens. Rèszleges szakadás esetleg lehetséges, de szerintem ebben az esetben a porccal történt valami.

Attól függően, hogy egy fizikális vizsgálat, jobb esetben egy UH/MRI mit mutat, lehet, hogy pihentetéssel is megúszod, viszont elkészelhető, hogy AS tükrözést fognak javasolni.


Remélem megúszod könnyen, én még csak orvostanhallgató vagyok (egy kis személyes tapasztalattal ezen a téren). Ha megtudsz valamit, írd meg kérlek, ha nem csúnya ezt mondani, akkor "érdekel", mi lesz végül a diagnózisod.

Ha az orvosod nem vizsgál meg rendesen és elküld haza egy porcerősítővel, akkor menj tovább mindenképp!

Hajrá!

20/L

2017. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!