Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 6 méter magasságból talpraesés...

6 méter magasságból talpraeséssel eshet bajom?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ: hova esel (aszfalt vagy föld), hogyan esel (hajlított vagy egyenes térddel). Ennek az esésnek a végkimetele az egy karcolás-bénulás vonalon mozoghat.
2017. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A létra alsó fokáról is eshetsz úgy, hogy tolószékbe kerülhetsz.
2017. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rossz volt a kérdés. Tegyük fel. Szándékosan vetem ki magam finoman a szobám ablakából, mely történetesen kb 5,5- 6 méterre van a felülettől ahova esni akarok. Tegyük fel talpra érkezem, a végén a lábaimat kissé behajlítom. A következő probléma áll fenn. Közvetlenül a szobám előtt beton van. Ugyanakkor ha kicsit neki rugaszkodom, akkor már a kb. Másfél méterrel távolabbi füves talajra esek. Hogyan érdemes? Meglehet csinálni a fent említettek fényében veszélytelenül? (Éjszaka el akarok szökni otthonról, ezt csak azért,

Hogy értsétek a kérdés lényegét)

2017. nov. 22. 22:48
 4/13 anonim ***** válasza:
tigris bukfencbe probald
2017. nov. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem elég volt 2 méter ahhoz hogy szilánkosra törjem a bal lábam..

Műtét,és"pár"hét gipsz.

A történet:

Egy dombról jöttem le,megcsúsztam,elkezdtem(akaratomon kívül)szaladni,a dombnak nem volt vége,hanem mintha levágták volna a végét olyan volt.Oda leestem.

2 méter,talpra..

Végeredmény:Szilánkos nyílt törés.

Gondolt át..

2017. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nagyon gyenge és törékeny dolog az enberi tests sajna. :(. 2 méterről még kb. Egy Iphonenak sem lenne semmi baja...
2017. nov. 23. 19:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem fog menni. Kötél kell.
2017. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Semmiféleképpen NE ugorj előre a fűbe mert akkor nagyobb az esély hogy rosszul lököd el magad és rosszul érkezel ess inkább az aszfaltra de ne ugorj mert abból megint csak a baj lehet szóval inkább ereszd le magad pl az ereszig vagy valami biztos pontig és ha lehet akkor lógj és onnan engedd el magad és picit hajlított lábbal érkezz és a kezeidet is tedd le mert 6 méter után tuti összegugolsz a lendülettől. De gondolj arra is hogy hogyan mész vissza. Szerintem inkább sunnyogj ki az ajtón és vigyél kulcsot.
2017. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 metaxxa ***** válasza:

Mindenképpen megsérülsz! A talaj nem alkalmas erre. A rúdugrók sem a talajra érkeznek, pedig ők mennek fel abba a magasságba és "ugranak le" onnan.


Kb. 3 méter az, ahonnan még ha jók az izmaid és az ízületeid,(esetleg a cipőd) akkor megúszhatod sérülés nélkül. Afölött már erősen csökken az esélye, hogy megúszod sérülés nélkül (persze van esély rá, mint a lottó ötösnek, de kicsi). Gondolj bele, hogy minél nagyobb a távolság, annál jobban gyorsulsz a föld felé, ergo annál nagyobb erővel vágódsz a földbe. De próbálj meg 1 méterról, másfél méterről leugrani, két méterről és 2,5 méterről, hogy milyen erővel csapódik a lábad a földre. A 2,5 méter az már elég húzós tud lenni.

2017. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kötél kell, vagy a klasszik takaróból font kötél, ha azt lelógatod pár méterre és lemászol a végéig, és a végét fogva még a testmagasságod is lejön, akkor kb 2-2,5m-t fogsz esni. Ha mindez előtt bemelegítesz, akkor egész vállalhatónak tünik.
2017. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!