Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem túl sok a 7 hét gipsz...

Nem túl sok a 7 hét gipsz bokatörésre?

Figyelt kérdés
Nem olyan súlyos lábtörés, csak a külbokám csúcsából törött le egy kis csontdarab. Csak rögzítést igényel a sérülés. Először 1 hétig gipszsínem volt, 2 napja kaptam rá járógipszet, de arra meg azt mondták, hogy 6 hétig kell fentlennie. Ez nem túlzás? Már két nap után is irtózatosan utálok járógipszben lenni. SZTK-ban láttak el. Másnak is ilyen hosszú időre gipszelték be a lábát?

2018. jan. 11. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi időre szokták általában. Testvéremnek 2 éve volt szintén ilyen sérülése, nekem meg tavaly. Ő 2 hét fekvőgipszet kapott és után 4 hét járót, én Ausztriában meg 3 nap fekvőt, utána meg nem is volt rajtam gipsz, hanem csak ilyen fel-le csatolható merevítő. 1 hétre rá kellett is mennem ilyen gyógytorna szerűségre, ahol levették és átmozgatták a bokámat. Ezt naponta csinálták 4 hétig és utána teljesen levették rólam.
2018. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem 3 helyen törött el a bokám. Műteni is kellett. 2 hét fekvő, 7 hét játó gipszem volt.
2018. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem akkor. Csak olyan rossz, én azt hittem, hogy a gipszsínes hét után még lesz mondjuk 2 hét járógipsz maximum. Erre 6 hét. Február 20-án vennék le a gipszet, az elképzelhetetlenül messze van még.
2018. jan. 11. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hét fekvőgipsz és 4 hét járógipsz volt bokatörésre. Szóval normális szerintem, amit kaptál.
2018. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is külbokam volt eltorve webber b tipussal...

3 het fekvo es 3 het jaro

de a mai napig megerzem fel evvel a tores utan

legy turelmes

2018. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anowind ***** válasza:
Szia én több mint 1 hete a karom törtem el... elhiszem milyen borzasztó lehetett. Nekem vagy 3-5 hétig lesz rajtam a gipsz de az első pár nap után majd megőrültem. Mint aki levegőt nem kap a gipsz miatt. Azt akarom kérdezni, hogy vagy azóta? Már szaladsz? :) Üdv: Anowind
2018. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!