Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érthető, ha emiatt testnevelés...

Érthető, ha emiatt testnevelés órán nem szeretnék megcsinálni olyan feladatokat, amelyekhez mind a kettő kéz kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma testnevelés órán ismét visszahajlott az ujjam. Nagyon kicsi kezeim vannak, és nem valami erős (:D), illetve már nagyon sokszor hajlott vissza különböző ujjam mindkettő kezemen. Ma az hajlott vissza, amely kb. egy éve sérült meg ugyanígy, visszapattanó erős labda végett. Akkor nagyon fájt, az orvosok annyit mondtak, hogy ha kicsit jobban visszahajlik, vagy erősebb a ladba, el is törik (azóta is érzékeny egy kicsit ez az ujjam). Csak kötést kaptam rá, ami mereven tartotta, kb. 2 hónapig, nehogy megint visszahajoljon, mivel akkor törne. Most ismét kötés van rajta, ami mereven tartja, csak most két ujjam is.

Tesi órán vagy labdázunk, vagy talajtornázunk, esetleg szekrényt ugrunk. Érhető lenne, ha most egy ideig nem szeretnék megcsinálni olyan feladatokat, amelyekhez mind a két kéz kell? Természetesen átöltözök, és amit tudok, csinálok, de nem kockáztatnám meg a törést.



2018. jan. 22. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az orvos nem írt tesi felmentés vagy könnyített tesi papírt? Mennyire megértő a tesitanár? Nem lenne megoldható, hogy egyesületben sportolj valamit, ami nem veszélyes a kezedre, és az iskolai tesi helyett a többi órára készülsz?

2018. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamo77db ***** válasza:
100%
Ez jó megoldásnak tűnik, ahogy leírtad. Reméljük, a tornatanárod is megérti a helyzetet!
2018. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem kaptam felmentést, bár szerintem nem is kell, csak jó lenne, ha pl. nem egy kézre hivatkozva kéne dolgoznom néha. A tesitanárom megértő, sőt remélem magától felajánlja, hogy ilyen esetben nem kötelező mindent csinálnom. Sajnos a szövetséges sportolási lehetőségek sem elérhető már, az ehhez hasonló felmentéseket év elején kellett volna intézni, de mivel nem sportolók egyesületnél, így nyilván nem tudtam papírt vinni erről.
2018. jan. 22. 19:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, a telefonom mindent kijavít...
2018. jan. 22. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!