Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Asztmás gyermeket felmentenek...

Asztmás gyermeket felmentenek a testnevelés óra alól, vagy könnyített feladatokat adnak Neki órán?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez függ a súlyosságától szerintem.

Én asztmás vagyok, ált iskolában könnyített tesin voltam, suliorvos állapította meg mit lehet mit nem. Aztán amikor gimibe kerültem, ott komolyabb szakorvosi vizsgálatot kértek és kiderült, hogy terhelés hatására jelentősen visszaesik a tüdőkapacitásom, onnantól teljesen fel voltam mentve.

2013. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az osztályban volt egy asztmás lány minden feladatott csinálhatott kivéve a futást nem olyankor mindig leültette a tanár. De igen ez függ a súlyoságától is hogy mennyire asztmás.
2013. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
14éves lány vagyok, 9.es, 2éves korom óta vagyok asztmás, én könnyített testnevelésre kaptam papírt, amit osztályfőnöknek, és a testnevelés tanáromnak kellett odaadnom, tesitanár annyit mondott, hogyha nem bírom valamelyik feladatnál a terhelést, akkor szóljak, meg nem kell annyit futnom.. Meg nekem ködben nem szabad sportolnom, én akkor durván befulladok..
2013. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát,ha oda kerül a sor,remélem nálunk a tanár normális lesz,mert a lányom ha azt mondják neki,hogy ha "úgy érzed..." akkor úgy is csinálja addig,amíg a többiek.... (6 éves,elsős)

2013. nov. 3. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha megtudja ugyanúgy csinálni, ahogy a többiek, akkor miért ne?
2013. nov. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert maximalista. Miért menjen az egészségére?
2013. nov. 4. 12:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös, ez nem így működik!

Persze, meg tudja csinálni, ha akarja, csak utána fél napon keresztül fullad, és ez egyáltalán nem egészséges, mit gondolsz miért van könnyített tesi nekik és felmentés????

1. vagyok...aki tudja, milyen azt asztma és mivel jár...

2013. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
61%
Én 15 éves vagyok, asztma mellett még focizok is 6 éves korom óta. Emiatt életemben nem voltam még felmentve tesi alól...ha nincs befulladva, akkor nincs értelme felmenteni.
2013. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeimnek azt javasolta a pulmonológus, hogy tornaóra előtt szívjanak a Ventollinból, és ha szükséges ezt óra közben is megismételhetik, mert ez a szer nagyon gyorsan kiürül a szervezetből. Emellett volt állandó gyógyszerük is, amit használtak ha volt panaszuk, ha nem. Nyáron néptánctáborban volt velünk egy asztmás kislány, ő ugyanígy használta a gyógyszerét.

Biztosan függ az asztma súlyosságától is, de az alapelv az, hogy a gyógyszerelést úgy állítják be, hogy a gyerek mindent tudjon csinálni, amit a kortársai.

2013. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, én utáltam futni tesiórán, mert nem bírtam, de felmentést sosem kaptam, mert, mint mondta a doki, addig fussak, amíg kényelmes, és ha érzem, hogy kezd rossz lenni, akkor álljak meg. Na, most, Cooper-nél pontosan ezt csináltam, és a tesitanár cseszegetett meg egyeseket írt be. Bár amúgy sima bemelegítő futásnál is. Nekem nem bemelegítés volt, hanem nehézlégzésgerjesztés, és ráadásul mindig azt hitte a tanár, hogy csak szimulálok. Mert magas, és egy kicsit nagyobb darab voltam, ráadásul egyéb dolgokat, távolugrás, súlylökés, labdajátékok még élveztem is. Volt egy lány, kb fele olyan magas volt, mint én (ez túlzás), és sovány, ha ő futás előtt azt mondta, hogy most nem érzi jól magát, hogy fusson, ott ülhetett a padokon végig, nekem meg futnom kellett (volna).


Ebből ered máris egy kérdésem: Miért nem tudják a testnevelés tanárok, hogyan álljanak hozzá egy asztmás diákhoz? Négy tesitanárom volt tizenkét év alatt, és ebből csak egy tudta és értette, hogy tényleg bajom van.

2016. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!