Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » S. O. S.! Kiment a térdem...

S. O. S.! Kiment a térdem nemrég, de vissza is ment hamar. Ha be akarom hajlítani úgy érzem feszít és nyom illetve készül kiugrani. Behajlíthatom?

Figyelt kérdés
Tényleg kiugrana, vagy csak úgy érzem? Mi történne ha eléggé behajlítanám?

2018. jan. 29. 14:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Meg valószínűleg mikor hajlíthatom be, mennyi idő múlva?
2018. jan. 29. 15:03
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a helyedben nagyon óvatosan bánnák. Egy rándulás esetén ugye az ízület kiugrik a tokból és visszatér oda, de figyelembe kell venni hogy azalatt a kis idő alatt amíg így volt az ízületet körbevevő szalagok lazultak (így később hajlamosabb lesz újra kiugorni). Én a helyedben nem erőltetnem (fásli térdrögzítő egy pár hétig, nem terhelni pihentetni), illetve lehet jó lenne ha elmennél egy orvoshoz mert egy ilyen ki beugrás esetén ízületi porcsérülés is történhet. Tehát én a helyedben még az erőből hajligatás feszítés terhelést kerülném.
2018. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pihentesd, és készülj fel, hogy mostantól hacsak nem műtteted meg egész életedben kiugorhat egy óvatlanabb mozdulatra.


Nekem 16 évvel ezelőtt ugrott ki, vissza is ment, de azóta pl. hegynek felfelé nem tudok menni, meg lépcsőzni is módjávl, mert utána fáj, másnap ráállni nem tudok, sajnos.

2018. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!