Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nemrég autó balesetem volt,...

Nemrég autó balesetem volt, azóta egyre sűrűbb és durvább pánikrohamok tünetei jönnek elő? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 2 hónapja volt egy autó balesetem, ahol majdnem ott hagytam a "fogam"... Nem én vezettem, nem én voltam a hibás.


Azóta ha autóban ültem, néha ilyen kisebb pánikrohamok tünetei jöttek elő, de csak gyengén és kis ideig tartott.

Lelkileg én úgy érzem feldolgoztam az esetet, hisz eleve szinte nem is emlékeztem semmire. Egyik pillanatba még a kocsiba ülök kutya bajom, a következőbe már a kórházba fekszek súlyos sérülésekkel.

Az esetről 1-1 kép beugrott de semmi több.

Ma vezettem először az eset óta, mert most épültem fel teljesen fizikailag. Egyből "mély víz" Budapest. A baleset előtt mindig úgy mentem végig Pesten, mintha a kertünkbe bicikliznék.

Kialakult egy kis dugó és egyszer csak a semmiből egy olyan rosszullét amit el sem tudok mondani.

Legjobban úgy tudnám megfogalmazni, mint amikor az ember izgul legbelül, de ez olyan szinten erős volt hogy remegett mindenem és ez az érzés egyre csak jött jött felfelé a torkomnál mint egy gombóc iszonyatos feszítő érzéssel... A szemeim úgy éreztem majd ki pukkadnak, kezdett elhomályosulni minden és majdnem el is ájultam. Én majdnem ott hagytam az autót az út közepén, mert szívem szerint kifutottam volna a járdára és leültem volna oda hogy levegőt kapjak.

Nagyon nehezen erőt vettem magamon és próbáltam tudatosítani magamba hogy ez biztos csak egy pánikroham, ami pszihés dolog, tehát nincs semmi baj és nem fogok itt meghalni.


Próbáltam röviden és tömören leírni!


Szóval ezek egyáltalán a pánikroham tünetei? Ha igen, akkor összefügghet a balesettel?

És ha összefügg, ez mikor fog elmúlni? Vagy mit kell tennem ellene? Valakivel volt már ilyen, vagy ehhez hasonló?


Köszi hogy végig olvastad és a segítségekért nagyon hálás lennék!



2017. jún. 13. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek a pánikroham tünetei, amiket tökéletesen leírtál.Egyértelmű, hogy a baleset miatt jött ki. Lehet egy kis poszt traumás stressz zavar is, az is ilyen.Lehetséges, hogy csökken, majd elmúlik az idővel. De ha nem érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, akinek jól kibeszélheted magad!Ő abban is tud segíteni, hogyan kell feldolgozni az ilyesmit. De nyugtatókat ne szedjél!
2017. jún. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek lehetnek pánikrohamnak a tünetei. Igen, összefügghet a balesettel. Azt tanácsolom, hogy beszéld ki magadból, akár pszichológusnak!
2017. jún. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem akarok szedni semmiképp. Köszi a segítségeket!
2017. jún. 13. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!