Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Jobb boka rándulás január 11....

Jobb boka rándulás január 11. -én. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Megrándult, meghúzódott a jobb bokám január 11

-én. Azóta folyamatosan félrelépek, van, hogy simán állok és csak oldalra csuklik a bokám, pár percig olyankor fáj, de annyi. Lehet ez így most furán hangzik vagy nem érthető...A daganat még mindig nem ment le. Fájdalomcsillapító kenőccsel kenem.

Most sétánál ismét félreléptem, de most iszonyatosan fáj, mint mikor először megrándult. Raktam rá vizes borogatást. Szerintetek ez miért van? Valaki tapasztalt már ilyet, miután megrándult, húzódott a bokája?

Sportolni nem sportolok. Ilyen "gyenge" lenne a bokám?


2018. febr. 2. 17:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Bokarögzítő kellene nekem?
2018. febr. 2. 17:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Már rég el kellett volna menned orvoshoz, és sehova máshova, azaz nem terhelni. Lehet, hogy nem is sima rándulás/húzódás, hanem pl. elszakadt a bokaszalagod, az meg nagyon kemény történet. :(

Szóval menj orvoshoz, el fog küldeni röntgenre (mondjuk ezt soha nem értem, mert a rtg tudomásom szerint csak a törést mutatja ki, az meg evidensen nincs, mert akkor nem bírna ráállni az ember egyáltalán). Jó esetben további vizsgálatokra is, amikből megállapítják, hogy pontosan mi a baj, és annak megfelelően kapsz majd kezelést.

2018. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megröntgeneztek és az alapján mondták, hogy nincs se törés se zúzódás
2018. febr. 2. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Az az... Nálunk ilyenkor úgy szokták folytatni, hogy rándulás/ficam/szalagszakadás/stb. Csak úgy, látatlanban, holott lehetne ultrahangozni például. :(

De azt mindig elmondják, hogy kenjük, borogassuk, és kíméljük x ideig. Ha nem javul, akkor meg menjünk vissza.

2018. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!