Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag rándulás, húzódás...

Bokaszalag rándulás, húzódás meddig lesz feldagadva? árthat a bokaszorító?

Figyelt kérdés

Hétfőn azaz 5 napja napja félreléptem melóhelyen (bal lábammal), feldagadt a bokám simán haza tudtam vezetni kuplungozni annyira nem fájt, Traumatológia, röntgen, traumatológia volt a sorrend a dokit sok minden érdekelte csak az épp aktuális beteg nem kaptam 10 másodpercet az életéből amíg ránézet és azt mondta ez semmiség röntgenezték...és azután mondta hogy nincs eltörve csak egy szalag van meghúzódva, fáslizzam mondta...

Mondtam neki hamar mennék melózni jó lenne bokaszorító vagy amit ajánl Ottobock bokaszorítót kaptam:

Ö az:

[link]

Ahol vettem ott a szak akárki tette fel mutatta meg, hogy helyes azóta magamnak helyezem fel (fürdéskor leveszem)

Csak ahol meghúzódott volt a lábam feldagadva de ahogy hordom ezt a szorítót mindenhol ödémás (dagadt) lesz a lábam egészen szürreálisan torz lesz használata után lábujjaim felett egy jó ökölnyi dombocska keletkezik lábszárcsontig jó 8-10cm magasan.

És ahol meghúzódtam ott dagad fel de nagyon még ill annak ellentét oldalán!

Na most ez így oké? nem lehet, hogy pont a nekem nem való szorítót kaptam? Mert ezt csak így lehet megkötni és szerintem ahogy megkötöm, húzom valahol összeszorít többi helyen felpúposodik a lábam (pedig nem húzom erősre) és a sérülés fáj ha leveszem és kell neki jó 10 óra mire lemegy a duzzanat. Hordjam tovább ezt a szorítót nem lehet valami rosszat kaptam vagy valamit rosszul mutattak és így én is rosszul csinálok?


vagy ez így természetes?

előre is köszi



2017. nov. 25. 08:52
 1/1 te te te ***** válasza:
72%
ez egy nagyon jo bokaszorito! en is ezt hasznaltam. az odema mast jelent, az verrog, es akkor mar nem lenne labad. nem tesz rosszat a daganatnak, de hulye a doki ha nem rakta fekvogipszbe egy hetre, azert van meg mindeig feldagadva neked. azert pufi a labad (nekem is volt mar tobbszor) mert tul erosre huztad, es elszoritottad a verkeringest. ez veszejes, es evvel muszaly fekudnod par napot hogy lelohadjon, legalabb a hetveget fekudd at vele. es a doki enm tudhatja ahoyg elk van e szakadva egy rontgenbol meg megy mizgatasbol! kell hozza ultrahang hogy diagnosztizalja a zakadast! tehat ah nem javul mmenj vissza es kerj ultrajhangot. tapasztalatbol mondom
2018. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!