Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagy erejű esés okozhat...

Nagy erejű esés okozhat gerincferdülést?

Figyelt kérdés
Estem egy jó nagyot a havas betonon és megzúztam a bordámat. A jobb bordámra estem rá, az be van süppedve a bal oldali pedig kiáll. A röntgen felvétel szerint látszik a gerincferdülés, viszont két hete vizsgálták meg a gerincem és akkor mindent rendben találtak. Okozhatot a nagy esés gerinc ferdülést, vagy kialakulhatott ilyen gyorsan a vizsgálat óta ?

2018. márc. 4. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
eséstől nincs gerincferdülés. vagy törik, vagy nem törik, de nem ferdül.
2018. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annak van esélye hogy a zúzódás miatt kényszertartásom van? Hogy a fájdalom miatt tartom úgy a gerincemet (akár tudatalatt is)?
2018. márc. 5. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, én egyszer elfeküdtem a nyakamat, 3 napig a bal vállam feljebb volt, mert különben fájt.
2018. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kreatav ***** válasza:
Igen, nagy az esélye, hogy a kényszertartás elferdíti a gerincet, de inkább nem a gerinc az elsődleges hanem a bordapúp, ami egy rotáció(elcsavarodás)...Na abból viszont lehet gerincferdülés...Figyelj a gerincedre, és időnként járj orvoshoz,... a tiéd, csak egy van belőle(amúgy nekem is gerincferdülésem van....kitartás!)
2018. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2018. márc. 7. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!