Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kompressziós csigolyatörése...

Kompressziós csigolyatörése volt már valakinek?

Figyelt kérdés
Édesanyámat kompressziós csigolyatöréssel műtötték, valamiféle cementet juttattak a csigolyái közé, hogy ezáltal stabilabb legyen neki. 1 hét eltelt a műtét óta, s nem is a műtét helye, de azóta nagyon szokott fájni neki a dereka, csipője környéke. Esetleg a fájdalom oda sugárzik ki vagy mi lehet az oka? Sokat pihen, fekszik, már arra is gondoltam, hogy esetleg az nem tesz jót neki.

2018. márc. 18. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

youtube videok alapján érdemes tornázni

upright health

athlean-x

2018. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt most így beírtam amit mondtál, de konkrét dolgot nem találtam...
2018. márc. 18. 21:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt hitted van egy videó ami elmondja mit csinálj, ha kompressziós csigolyatörésed volt, idős nő vagy, és soha nem sportoltál?

Ja és hogy ott lent baloldalt szokott fájni?

2018. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most ezzel az utolsó válasszal mi volt a célod? Ha nem vagy segítőkész, akkor inkább ne is szólj hozzá!
2018. márc. 19. 16:10
 5/12 anonim ***** válasza:

hogyan kéne neked segíteni?

távgyógyítással?

Mire gondolsz?

2018. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azzal, persze! Nem értem, ha nem tud valaki normálisan hozzászólni a dolgokhoz, akkor miért nem marad csendben? Ennyire unatkozol??

Véleményekre vagyok kíváncsi, esetleg ha valakinél volt ilyen jellegű dolog, megosztani velem hogy milyen tapasztalatai voltak.

2018. márc. 21. 15:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak volt kb egy éve.Őt nem műtötték meg (77 éves volt).Gyakorlatilag semmit nem csináltak vele a kórházban tornán, és masszázson kívül.Egyedül a lakásban sem tudott közlekedni. Utcán, csak segítséggel, rövid távon.Igen, jól látod ezt a fekvés dolgot.Mivel fáj egyre kevesebbet mozognak,és egyre jobban legyengülnek.
2018. márc. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem! S utána édesanyádnak jobb lett az állapota?
2018. márc. 22. 16:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyósomnak is volt, most a 70 éves öcsémnek volt nyáron. Mindenfajta porckorong érintettségnél a deréktáji fájdalom a jellemző, néha az ülőideg lefutása mentén is lehetnek lábfájdalmak. Ilyen esetekben az idegrendszerben tanyázó herpeszvírusok felélénkülése is gyakran bekövetkezik, ami szintén ilyen fájdalmakkal jár. A sok fekvés nem jó, az érintett gerinctájék minden irányú óvatos mozgása, mozgatása a javallt gyógytornával, vagy napi rendszeres lassú sétával, cipekedés, emelgetés mellőzése mellett.
2018. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsot!
2018. dec. 31. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!