Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez randulas vagy szakadas?

Ez randulas vagy szakadas?

Figyelt kérdés

Tegnap este elmentem futni, bemelegites es nyujtas nelkul. Egyszer csaak ugy ereztem, mintha pattant vagy meghuzodott volna valami, de annyira nagyon nem hatraltatott csak kicsit szurt. A bokam elott van kozvetlenul ez a pont. Utana is elvoltam, setaltam, futni is tudtam, picit fajlaltam de nem volt veszes. Ma mar santitottam a labamra, nem esett jol a lepesnel ahogy feszult. Nap vegere bepirosodott es mar erintesre is faj. Tudok bokakorzest csinalni, santitva de ra birok allni, bar most mar rosszabb. Az elso par lepes a borzaszto. Nem erzem, hogy feldagadt volna. Ez mi lehet? Most borogatassal fekszek, bekremezve. Randulas? Esetleg elszakadhatott a szalagom? Olyan erzes, mintha nagyon eros izomlazam lenne. Eleg fura.

20/L


[link]



2018. ápr. 12. 20:25
 1/2 A kérdező kommentje:
De, egy picit fel van dagadva, a bokam vonalaig.
2018. ápr. 12. 20:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem "csak" rándulás, mert elvileg akkor szakadnak a bokaszalagok, ha pl. belelépsz egy kisebb mélyedésbe, és magad alá fordul a bokád. De mindenképp mutasd meg orvosnak. Bármelyik esetben nagy valószínűséggel krémet (pl. Flector), polcolást, pihentetést és jegelést fognak javasolni. Ha esetleg egy "idiótához" kerülsz, aki azt mondja, hogy terheld nyugodtan, akkor ne hallgass rá. Tapasztalatból beszélek, nagyon ráfáztam egyszer... :(

Nekem az aloe vera volt nagyon jó, fájdalom- és gyulladáscsökkentő hatása is van; nem valamilyen készítményt használtam, hanem az igazi növényt, a szárából direktben nyomtam ki a zselés cuccot, és azzal kenegettem naponta többször.

2018. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!