Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdszalag szakadás?

Térdszalag szakadás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos 3 hete kiugrott a térdem. Az utóbbi időben nagy terhelésnek tettem ki(felszedtem hirtelen 20 kg-ot, és elkezdtem tornázni, de nagyon nagy erőbedobással..) SZóval nem birta a térdem. Mint kiderült, a térdemre irányul minden teher, mivel enyhén x lábam van, és a térd csontomb egyenes, szóval nincs benne egy kis bemélyedés amibe beleilleszkedik a szalag, ezért lecsúszik könnyen. Több orvos is megvizsgált, elszakadt a szalag. Nem műtenek, csak ha még 1x kiugrik. Rettenetesen félek. Minden lépésnél erősen koncentrálok ki ne ugorjon megint. Mennyi az esélye hogy egy sima lépésnél is kiugorhat? Hogy-Hogy nem műtőttek? Szakadásnál nem azt kellene?:S
2018. ápr. 19. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem melegítettél be eléggé.. Minden edzés előtt be kell melegíteni, elengedhetetlen, hisz hidegen NAGYON könnyen sérülsz.

Nem mindig műtik a szalagszakadást, ellenben van pár amit 99%-ban megműtenek(pl. keresztszalag, achilles).

Egy sima lépésnél is kiugorhat, ha mondjuk belelépsz egy gödörbe, de ha figyelsz a lábad elé nem szabad hogy ilyesmi történjen.

Azért nem műtenek mert beavatkozás nélkül is meg tud ez a szalag gyógyulni minimum 90%-osan. Ha pedig mégegyszer kiugrik akkor azért fognak műteni, hogy többször ne forduljon elő és ne roncsolódjon tovább a térded és a szalagod, mert utána lehet hogy alig tudnád használni, idős korodra meg pláne, ezért stabilizálják a térded a megfelelő eljárással. Remélem tudtam segíteni!!

2018. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2018. ápr. 23. 19:12
 3/3 anonim válasza:
szakadt szalag az szakadt ami el szakadt nem fog meg gyógyulni . térd rögzítőt fel szoktak írni ilyen esetben és akkor nem kell félni , hogy ki ugrik :)
2018. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!