Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térd keresztszalag-szakadás...

Térd keresztszalag-szakadás esetén mi történik, ha az ember nem műtteti meg?

Figyelt kérdés

egyszerűen végem lesz ha kiesek ennyi időt, ez kb azt jelenti h nyugodtan kiugorhatok az ablakon is, mert minden napom diliház regelétől estig, és ha én csak 3 hetet kiesek, az teljes anyagi csőd lesz (de sokmilliós tételben, a lkástól kezdve mindien úszni fog, azaz nekem itt most az a kérdés, h műttessem-e meg és legyek hajléktalan vagy ne műtessem meg és akkor marad minden így ahogy most).


Csak persze azt nem tudom, hogy ezt mennyire 100%-ra muszáj megműteni.

Valaki szakértő elmondaná a véleményét? köszi



2018. ápr. 30. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat a szalagok ha nem mutik meg oket egy bizonyos ido utan csak ugy felszivodnak es nem lesz mi tartsa a terdet. Ez állandó fajdalom es gyakori kiugrott a terdem helyzet. Ugye mivel a szalagok felszivodtak nagyobb teher van a porcok munkáján. Ez lehet most meg nem faj annyira de idosebb korodban ez gazos lesz. De kerdezz meg egy szakertot ő biztos többet tud mondani mint en.
2018. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előző mondta.

Nyilván vannak fokozatok, a férjem ráállni sem tudott a reccsenés után, kiment alóla a lábszára. Ha kisebb a sérülés, akkor is "gyúródik" alatta a porc, sokkal nehezebb lesz helyrerakni a károsodást.


Értem a problémád, de beszélj az orvosoddal, mondd el neki azt, ami itt leírtál.

Valamikor a nem túl távoli jövőben valószínűleg úgyis meg kell majd műteni, de akkor tervezett lesz, talán a feszített életedbe jobban bele tudod tenni a kiesést.


Addig is ír fel térdrögzítőt, hogy a további károsodásokat csökkentse.

2018. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

értem köszi, de és mégis mennyire szívódik fel? teljesen eltűnik?

hát nálam a roncsolódás elég fullos, első kereszt+ hátsó kereszt, teljesen szétment az egyik térdem, és persze tudom h meg kellene műteni de egyelőre ötletem nincs, hogyan és mikor.

de ezt a felszívódást jó h mondtátok, nem gondoltam volna ... de ha meg így van, akkor gondolom, tanácsos minél hamarabb a szakadás után műteni, igaz? ezek szerint ilyenkor még teljesen ott van csak szétszakadva ?... ha jól értettem

2018. ápr. 30. 19:31
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindig könnyebb a friss sérülést helyrerakni.


Az elülső és hátsó keresztszalagszakadást kísérheti félhold alakú porc (meniscus, 2 van belőle) sérülés. Volt MR?

2018. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az még nem, elvileg holnap nézik meg jobban, most csak sürgősségileg tettek gipszet ... mondjuk erre a papírra azt írták h a meniscus-tesztek negatívak.


na oké csak ha azt mondjátok h tuléképpebn akkor niincs ami tartsa a térdet, így meg rá állni se tudok, akkor ez így nem maradhat, csak éppen ötletem sincs, hogy oldom meg.

2018. máj. 1. 18:50
 6/13 A kérdező kommentje:
most h mondod, itt nem igazán divat az MR ... eddig akiket ismertem és műtötték nekik, nem volt semmiféle MR, és őszintén fura is lenne, mivel 6-7 hónapokat várnak rá. na de műtét is olyan h most pl már decemberre adogatnak időpontot, tehát ha azt mondod h frissen a legjobb plasztikázni, akkor nem értem az egészet, mert sztem az elenyésző %, aki friss sérültként kerül műtétre (oké, legalábbis itt, aztán lehet h vannak normálisabban működő helyek ...)
2018. máj. 1. 18:55
 7/13 A kérdező kommentje:
+ látom benne vagy, hadd kérdezzem, ha mindkét keresztszalag szakadt, akkor azt egy műtétben szokták megcsinálni vagy két külön műtét?
2018. máj. 1. 18:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Radiológus vagyok, a műtéttechnikákban nem vagyok otthon, de egyben meg szokták csinálni.

Nem tudtam, hogy gipszben vagy, és hogy még ennyire az elején vagyunk a dolgoknak. Végül is ha sürgősen megoperálják, úgyis belenéz a doktor és látja a szemével a meniscusok és egyebek állapotát. Férjemnek is csináltattunk mrt, mert segíteni akartam a dolgokat és csak mosolygott a sebész, mondta, hogy úgyis látni fogja...

2018. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi, oké ha radiológus vagy, akkor Te se véletlen csináltál pont MR-t, mondjuk nekem eddig inkább utólagosan javasolták majd a helyzet feltérképezésére, na de nem akarok előre beszélni, fogalmam sincs, mit akarnak. azt viszont látom h ahány orvos és ahány hely, annyi módszer és annyi megoldás.


esetleg arról vannak ismereteid, hogy az országban hol és ki végez térdszalag-műtétet olyan módszerrel h felszívódó csavarokat tesznek be a fém helyett és nem kell még azért is műtét h azt kivegyék? ha jól értesültem, Tatán alkalmazzák ezt, de ott se mindegyik orvos, aztán térdes helyként sztem még Fehérvár és a Sportkórház jöhet szóba, de őket egyáltalán nem ismerem.

ha van infód, szívesen venném. köszi

2018. máj. 1. 20:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk nagy sportközpont, eddig csak bent maradó fémcsavart láttam, amit nem kell kivenni. 2 db kb 2 cm-es, torpedó alakú csavar, jól belegyógyul a sípcsontba. Férjem térdében 30 éve benne van.


Így néz ki kb

[link]

2018. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!