Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Koponyazúzódás után normális?...

Koponyazúzódás után normális? Úgy érzem, mintha valaki tűvel szúrná a fejem tetejét illetve utcán való járás közben fáj ott ahol beütöttem a fejem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

múlt hét kedden bérem a vonat fejtámlába a fejem.(alapjáraton hülyén hangzik, de lendületből ültem le és úgy vertem be illetve fából van az amibe szerencsésen belevertem a fejem)



Szombaton a sürgősségre bevitt anyum. (hajvágás után vettük észre, hogy az Ütődés helyén duzzanat pukli van.) Ha rajta múlt volna, akkor most sem vitt volna, de már úgy volt vele, hogy nyugodjak meg.


Meg röntgenezték a fejem és elvileg koponya zúzódásom van.

Most nem tudom, hogy miért, de úgy érzem, mintha fel lenne horzsolódva a bőröm. (ehhez hasonló amit érezek. Mintha valaki gyengén tűvel szúrná.). Lehet a túlzott aggodalom vagy nem tudom. Tegnap még csak bizsergést éreztem. Mint amikor a fejvakaróval vakarod a fejed.

Nem tudom, hogy miért van ez illetve az is, hogy az utcán sétálás közben furcsát érzek. Minden lépést érzek a fejemnél, Ütődés helyénél (hátul a tarkómnál kiáll 1 csont, fejem formája alapból ilyen, ezt vertem bele a vonaton a karfa felett lévő támlába.)Idő után zavaró , nem tudom leírni, hogy mit érzek.

Lehet a zúzódásom miatt van. Vagy lehet amiatt is, hogy én okos összeakartam nyomni a fejem?(vagyis a fülem felett egyik oldalról egyik kezemmel, másikról pedig a másikkal elkezdtem nyomni fejem. Én okos elég erősen .)Ez okozhat valami gondot esetleg?

Nem szeretnék emiatt ismét röntgenre menni. Úgy gondolom, hogy 10-20mp nem okoz gondot. illetve nem vagyok egy erőbajnok sem.

Jobban fájhat egy szorító baseball sapka stb. De javítsátok ki, hogy ha tévedek esetleg.


Szóval miért érzem úgy a fejem, mintha szúrná valaki? illetve lépés közben normális, hogy egy idő után fáj ahol beütöttem?


Nagy zárójelbe:


Az eset után nem volt hányingerem eszméletvesztésem. Haza is bicikliztem.

itthon hason feküdve, ahol bevertem a fejem(tarkóm felett kB 4cm-re)raktam jeget illetve vizes ruhát is.

Estére erős fejfájásom volt.. Ágyam nem bírtam levetni, mert mozgattam a karom és úgy nyilalt a fejembe.

Anyum adott egy nurofent. reggel 4 órakor úgy keltem, hogy már ez a fejfájás el is múlt. Ezen a napon mentem is iskoolába.

Ütődés helyét éreztem pár napig.

Mindenki mondta h semmi bajom sincs. Mert nem volt hányás, ájulás szédülés.

Tényleg csak ez a fejfájás volt. egyszeri alkalom . A túlzott aggódás miatt pedig az iskolában nem nagyon tudtam figyelni, mert valamit éreztem



Tudom, hogy sokat írtam,

De fontosak válaszok, mert nagyon aggódom az eset óta.



2018. máj. 30. 21:28
 1/1 A kérdező kommentje:

Kérdés hibásan van ki írva. Valószínűleg még nem múlt el. Duzzanatot tapogatás során nem érzem.


De a teteje mintha bizseregne, egy ponton mintha valaki gyengén tűvel szúrná.



Félek, hogy vérömleny, agyvérzes, agyi verellatsi zavarom van vagy bármi szép dolog..

Vérnyomásom hol 120-130/80 de van hogy 117

pulzusom legalacsonyabb 79 legmagasabb 101 volt. Ma illetve tegnap mertem digitális vérnyomásmérővel.

De mondtam anyumnak, hogy ez nem jó vagy mi a baj. (szerinte a mérő jó, mert Debrecenben vette a gyógyszertárban..) holnap megyek a háziorvoshoz, hogy mérje meg. Illetve, hogy mi lehet a fejem tetejével(ő tud valamit mondani esetleg? :)

2018. máj. 30. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!