Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elestem kerékpárral, lehorzsol...

Elestem kerékpárral, lehorzsoltam a térdeim, mivel kenhetném?

Figyelt kérdés

Rámentem egy kőre, ami ugy megdibott, h elestem bringával. Szerencsére nem tul gyorsan mentem, de lehorzsolodott a térdem, tiszta vörös, foltos, csikos.


Panthenol kenöcs van itthon, és babahintöpor. Valamelyik segit a gyógyulásban? Vagy mit tudok rá alkalmazni, mert nőként nem tul jól mutat a rövidebb nadrágokba.



2018. jún. 4. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég jóddal lefertőtlenítened. 3 éve nekem sebész dokim mondta mosolyogva, hogy semmit sem ér semmilyen sebhalványítő szer sem, de ha jól esik a lelkemnek, akkor használjam.
2018. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Először vízzel alaposan mosd le a sebet, ne legyen fekete, piszkos sehol.


Aztán fertőtlenítsd le, ehhez jó a pálinka, whisky, nem alkalmas rá a likőr.

2018. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jód kellene rá Betadine.
2018. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, mostanában mindenki esik-kel. Tele a város ilyen térdnél kiszakadt gatyás egyénekkel.
2018. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Betadine, Octanisept, talàn ezek közül lesz leghamarabb valamelyik otthon. Amíg nem varrasodik, ne érje víz, és nyugidtan le lehet fertôtleníteni napi 2szer is. De ha horzsolàs, akkor valószínûleg ez max 1-2 nap csak. A varrt ne szedd/kapard le idô elôtt, és ne kenj rà semmit se majd:)

20/L

2018. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!