Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki megsüketül, akkor...

Ha valaki megsüketül, akkor az csak a külső zajokat nem hallja, vagy saját magát sem?

Figyelt kérdés
A saját belső hangját hallja attól az ember, vagy azt sem?

2018. jún. 24. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a saját belső hangját hallja, hogyha “később” süketült meg.(beszédtanulás stbstb után)
2018. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Én azt gondolom, hogy hallani nem hallja a belső hangját sem, maximum odaképzeli.
2018. jún. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a fülének melyik részével van a baj. A saját hangodat nem csak azért hallod, mert a falakról visszaverődve eljut a füledbe, hanem azért is, mert az arccsontokon keresztül is odajut a rezgés.


Ha a dobhártya vagy a hallócsontok sérülnek meg, akkor ezen a módon saját magát még simán hallja az illető. De ha például a hallóideggel történik valami, akkor nem. Hogy mennyire képzeli oda a saját hangját valaki ilyen esetben, azt nem tudom - Beethoven komplett szimfóniákat komponált tök süketen, szóval ő elég jól el tudta képzelni a hangokat.

2018. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én az egyik fülemre már nem hallok. Ha a jó fülemet a tenyeremmel befogom, akkor az égvilágon semmit sem hallok: se a saját hangomat, se a tv-t, se az utcai zajokat, se a csörgö telefont, se a családtagokat, amikor valamit éppen mondanak. Ha egy dalt énekel egy süket ember, akkor csontvezetéses hallás formájában mégis fel tudja dolgozni az agy a rezgéseket.

A hangok egy része nem a levego ̋ rezgésével, hanem a koponya, az arccsont rezgéseivel jut el a belso ̋ fülbe. Ezt nevezik csontvezetéses hallásnak. A csontvezetés általi hallás fontos szerepet játszik a beszédben, fo ̋leg a saját beszédben. A zümmögo ̋ hangok, vagy a fogak koccanása szinte teljesen csontvezetés által hallhatóak. (Ha ujjunkkal befogjuk a fülünket, így állva útját a levego ̋nek, a zümmögés hangosabban fog szólni.) Amikor beszélünk, vagy énekelünk, két különbözo ̋ hang jut el a halló- szervhez, az egyik a csontvezetés, a másik a levego ̋vezetés útján. Ismert, hogy a saját hangját hangfelvételro ̋l visszahallgató személy más hangot hall, mint amit a saját megszokott hangjának tart. Ez attól van, mert a mikrofon csak a levego ̋ útján érkezo ̋ hangot veszi fel.

A saját belsö hangot nem decibelben kell elképzelni. Ez a gondolkozás. A halláshoz nincsen köze, és nem is függ töle.

2018. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!