Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Véletlenül leöntöttem magam...

Ghhd kérdése:

Véletlenül leöntöttem magam forró olajjal mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elkésett felhójagosodni és egyáltalán nem érzem
2018. júl. 12. 23:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Én annyit tudok mondani erre, mint ápolónő, és mint szenvedő alany (nekem forró leves ömlött a hasamra elég nagy területen úgy 2 hónapja), először is a hideg víz, vagy jegelés jó ötlet. Másodszor: a hólyagokat (vagy hólyagokat) semmi esetre sem szabad kipukkasztani!!!

Harmadszor: Nekem szerencsére volt itthon Aloe Vera gél, amit napégés utánra ajánlanak, de itt is teljesen jó. Tehát ha van valami napégésre ajánlott spray, kenőcs, az használhat. (Panthenol, Irix spray, Naksol, Bepanthen, bármilyen aloe vera gél, vagy spray, napozás utáni-napleégés elleni kenőcs - ez mind nyugtathat.) Én speciel nem kötöttem be, szabadon hagytam, és többször bekentem, éjszaka is. Szerintem ezért gyógyult meg hamarabb, már 5. nap egész szép volt. Az is igaz, a helye még most is látszik, de semmi forradás, csak sötétebb maradt a bőr, ami reményeim szerint előbb-utóbb le fog kopni. Ha nagyon fáj, bevehetsz fájdalom csillapítót is, de ha kenni tudod valamivel, akkor nem lesz rá szükség talán.

Jobbulást!

2018. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

*hólyagot (vagy hólyagokat)

Bocsi. :)

2018. júl. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Le fog majd hamlasztani, aztan majd gyogyuk
2018. júl. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%
Bepanthennel nem szabad kenni a napégést (ezt sem), csak ha mellette folyamatosan borogatod/jegeled, mivel nem hagyja a bőrt hűlni. Az aloe vera jó ötlet.
2018. júl. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%
Hólyagos, sebes égésre nem szabad semmit tenni, csak gyógyszertárban kapható égésre való steril sebtapaszt, hogy nehogy elfertőződjön. Nekem egyszer három ujjam égett így el a forró olajtól. Kellett 1-2 hét mire teljesen begyógyult. Gyógyszerész adott rá sebtapaszt és ő mondta, hogy semmit ne szórjak, ne kenjek rá.
2018. júl. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek hűtöttem és bekentem egy égési sérüléseket való krémmel már alig fáj bár eléggé behólyagosodott így is, de remélem hamar elmúlik.
2018. júl. 13. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!