Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy Fél Centi mély seb a...

Egy Fél Centi mély seb a tenyéren?

Figyelt kérdés
, Pont a közepén van egy artériát biztos elvágtam, talán egy ideg is sérült mivel egy teáskanálnyi cukornál már elkezdet remegni a kezem de úgy hogy az asztalra csak úgy szét szórtam mindenhova, illetve a középső ujjam az ami még tropának érzem mivel annak a vonalában van a vágás, Mindegy is, ha igaz meg felelő ellátást kaptam, de mégis csak na a tenyeremen van egy félcenti mély seb mire vigyázzak? Hogy gyógyuljon? Értem én ezt ha most a heg egy ilyen duzzanatos valami lesz azt valószínűleg tartanám hogy kifejezetten zavarna.
2018. júl. 17. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A leírtakból ítélve látott orvos, de lehet, hogy nem a megfelelő szaktudással rendelkezett. Keress fel minél előbb egy kézsebészt!
2018. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvostól kaptál megfelelő ellátást, vagy a családtól? Mert nem mindegy.
2018. júl. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.! Kettes vagyok. Egyszerre írtunk, vagyis nekem később ért ide, amit írtam. Hát erre úgy néz ki nem kapunk választ.

Kézsebész mindenképp, mert mint ahogy kérdező, te is leírtad, valószínűleg sérült egy ideg. Mondjuk elég furcsa, hogy fél centi mély, ráadásul artériás vágásnál nem küldtek tovább...

Ha visszanézel és olvasod, ne hagyd annyiban, mert örökre tönkremehet a kezed.

2018. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tenyér közepén nem megy artéria. a sok hülye ezért nem tud öngyilkos lenni, mert mind középen vág de az artériák a radiális elöl bal oldalt az ulnáris meg hátul jobb oldalt megy.

A nervus medianus sérülhetett, de ha a hüvelykujjad normálisan működik, továbbá nincs jelentős érzéskiesés ennek a lehetősége is kicsi. Egyébként egy fél centi mély kézsérülést minden traumatológusnak el kell tudnia látni

2018. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4.! A kérdező helyében is köszi. A latin szavakat egyáltalán nem értem, de totál laikusként tanácsoltam a kézsebészt, amit ideírt. Nem tudtam, hogy ott nem megy artéria, nem vagyok orvos, még csak ápolónő sem. :)
2018. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem te sem vagy az, de nem is ez a lényeg. Írogat, aztán szarik a válaszokra. Akkor miért kérdez? Ezt sosem értettem sokaknál.
2018. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ohm nem éppen arról van szó hogy szarnék a válaszokra mindössze nem szoktam meg hogy ilyen gyorsan kapom is, ráadásul le dőltem pihenni gondolván majd reggel meg lessem aminek az lett a vége hogy a dög melegben fel ébredtem kb 10 perce.


Vissza térve, a seb kimosva, fertőtlenítve illetve be Gézel és egy ilyen lég áteresztős párnácska van a alatta, orvos nem látta, gyakorlatilag hétfő 1 óra körül történt azt követően mint aki eszét vesztette ájuldoztam jobbra balra de viszonylag gyorsan helyre rázódtam,

Az hogy artériát ütött onnan veszem hogy szabályosan dőlt belőle a vér, utána elapadt de továbbra is eresztett hosszú órákig mostanra ezen a téren azt mondanám hogy minden oké amíg nem kapkodok a kezemmel


A Ideg sérülés pedig onnan hogy a kezem a szokott nál is intenzívebben remeg, de leginkább abból hogy a hüvelyk ujjam olyan 2 órán ként el kezd remegni irányíthatatlanul


Bár az mér kérdésesem hogy el kel mennem orvoshoz, ezt nagy valószínűleg össze kell varni, mert hát ezzel a kötéssel az a gond hogy a sebet megvédi a szennyeződéstől de nem fog igy hegesedni egy hamar

ezért is kérdeztem ugye hogy mit hogy csináljak mert azt se tudom hogy legyen a mám, szinte halaszthatatlan programjaim vannak, amit a sérülés nem gátol, de a gyógyulás menete annál inkább

2018. júl. 18. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!