Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap este megrazott az áram...

Tegnap este megrazott az áram . SOS valaszokat kerek! Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap este fel 8 kornyeken megrazott az aram , voltunk ugyeleten azt momdtak semmi gond , kulserelmi nyom se lathato. azota 14 ora telt el de olvastam sok dolgot es azota is nagyom felek! Lehet még valami bajom?

2018. júl. 21. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy rázott meg?
2018. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer megrázott, és 3 hét múlva nyertem a lottón egy kettest.
2018. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, csak mérnök, és tudtommal egyetlen bajod lehet ami nem feltűnő (égési sérülés, stb. kívül), hogy szívritmuszavarod lesz, mert a váltóáram 50 Hz, és még ha kis áram is ment át rajtad, ez megrángathatta a szív beépített ritmusszabályzóját (erre biztos van anatómiai név, most nem találom).

Magyarán ha nem haltál meg/égtél el, akkor szívritmuszavarod lehet.


További következmények alábbi linken:

[link]

2018. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Beakartam dugni a a töltömet és a hosszabbítóba belenyultam es az rázott meg .
2018. júl. 21. 09:14
 5/8 A kérdező kommentje:

Külsérelmi , égési nyom nem lathato,

A szivemet folyton figyelem es eddig szepen ritmusosan vert.remelem nem lesz bajom . Mar beszeltem az orvosommal is , ő szerinte ennyi idő alatt mar lett volna valami.

2018. júl. 21. 09:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Törött az a hosszabbító? Vagy 3 mm átmérőjű ujjaid vannak (és lebegnek)? Már vagy 70 éve nem lehet hosszabbítóba belenyúlni. Átlagember a védőérintkezőhöz tud hozzáérni. Ha az megcsípett, akkor azért bajok vannak a lakás villamos hálózatában és/vagy berendezésében.
2018. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem értek hozzá
2018. júl. 21. 09:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglehetősen figyelmetlen barkácsoló vagyok, szeretek mindent rutinból csinálni. Így se szeri se száma az elszenvedett áramütéseimnek. Az első 8 éves koromban történt, az (eddigi) utolsó 58 éves koromban.

Szóval nyugi, egy kis áramütés nem nagyon árt az embernek.

2018. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!