Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet arról előre rendelkezni,...

Ebgumi kérdése:

Lehet arról előre rendelkezni, hogy egy baleset esetén ne élesszenek újra?

Figyelt kérdés
Amúgy sincs nagy életkedvem, de nem szeretném egy újraélesztés után zombiként élni tovább az életet, gépekre kapcsolva, esetleg ép tudattal, bezárva egy roncs testbe.

2018. júl. 24. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező sajnos Magyarországon az életmentő ellátásokat nincs jogod visszautasítani.
2018. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Én meg úgy tudom, hogy van joga. Tiszta tudattal bármilyen orvosi beavatkozást szabad negálni. Csak mivel egy balesetben elveszítheti az ember az eszméletét, előre igényelni kell egy karszalagot, amin fel van tüntetve a dolog.
2018. júl. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettes, nem igaz, Magyarországon életmentő beavatkozást nem eszméletlenként nem TUD visszautasítani, ugyanis akkor nem ő dönt a beleegyezésről.


Ha eszméletén van, akkor visszautasíthatja, de akkor Bizottságot hoznak létre, amiben elbírálják - pszichiáteri vizsgálatot követően -, hogy mentálisan képes-e felelős döntét hozni.

2018. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen bizottságot? Ott fekszik az aszfalton 2 hétig nyílt töréssel, amíg a bizottság összeül ?
2018. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallod hozzám úgy mentőt hívtak motoros balesetnél, hogy a két lábamon jártam és semmi bajom nem volt!😂 vitatkoztam de mondtam fa..szom fog velük tovább nyűglődni ott tartottak fél délelőttöt a traumatológián! A vicc az volt, hogy nagyba feküdtem a hordágyon és még magamtól sétálgattam wc re meg kávézni cigizni!😊😉
2018. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!