Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért fáj és zsibbad az ujjam?

Miért fáj és zsibbad az ujjam?

Figyelt kérdés

A jobb mutatóujjam utolsó perce fáj és zsibbad ha kinyújtom vagy megfogok vele valamit. Az után jött, hogy egy acéldrótot hajlítgattam kézzel, elég erősen; gondolom az ujjpercemen keresztben volt a drót és nagyon megnyomta az ujjbegyem alatt.

A fájdalom jellege szúró és belül érzem. Vagy az ujjbegy alatt van, vagy pedig az ujjam hegyén. Az elején borzasztóan fájt ha hozzáértem a hegyéhez, de az már javult. Két hete kezdődött.

Ha kinyújtom akkor az ujjbegy alján vagy benne fáj. Ha gépelek vele, akkor az ujjam hegyén szúr.

Mi lehet a baja? Ideg, vagy az erek megsérültek?

Enyhe pirosság látszik az ujjbegy "alatti" részen. Ha nagyon piszkálgatom, akkor olyan mintha zsibbadt lenne féligmeddig. Amúgy kímélem.

Köszi.



2018. aug. 24. 10:11
 1/2 anonim válasza:

Szia,

2 hónapja kezdtem el vasbetont szerelni első héten azt hittem lebénult a kezem, olyan sokat használtam a fogót annyit kötöttem. Már gondolkoztam hogy elmegyek orvoshoz, neurológushoz megnézetni, aztán rájöttem hogy a kezem túl van terhelve mivel olyan izmokat használtam amiket eddig soha nem, vagy legalább is ennyire nem erőltettem túl. Másfél hétig zsibbadt a jobb kezemen a gyűrűs,mutató és a középső újjam, éjjelenként arra keltem hogy zsibbad nem érzem és annyira fáj hogy azt hittem be*zarok. Aztán kenegettem ilyen rozmaringos mentolos kenőcsel flectorral és utána egy ideig jobb lett pihentettem nem kötöttem annyit. Mai napig kissé érzéketlenek az újjaim ma már mind két kezemen de azt mondták,hogy megszokom és a fogótól van, már annyira nem vészes azért.

2018. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2018. aug. 26. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!