Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Volt-e bármilyen sérülésetek...

MedgyessyAB9303 kérdése:

Volt-e bármilyen sérülésetek sportolás közben? Milyen súlyos volt a sérülés?

Figyelt kérdés

A 15 éves unokaöcsém sajnos fáradásos bokatörést szenvedett.

A sérülés még szűk 2 hónappal ezelőtt (ápr. 8.) történt, de mivel a fájdalom nem volt folyamatos illetve csak hosszabb "erőltetésnél" azaz (elsősorban) edzéseken jelentkezett így nem foglalkozott mindaddig vele, míg az iskolai tesitanára kb. 1 hónap után meg nem kérdezte, hogy mi van a lábával és mikor történt?..!


A tanár utána négyszemközt is beszélt vele, mely során elmondta neki, hogy ez akár súlyosabb sérülés is lehet.



Néhány nappal később (máj. 17.) elment orvoshoz, ahol sorozatos vizsgálatok után kiderült, hogy Fáradásos bokatörést szenvedett. 1 hét gipszsín és 2 hét fekvőgipsz. Várhatóan a fekvőgipszet holnaphoz egy hétre (jún. 7.) kerül levételre.



a; Mire számíthat?

b; Idén mehet még iskolába?

c; Mikor sportolhat (kézilabda) újra?



2013. máj. 30. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.

a., Felfog épülni, és élhet teljes életet vele, csak minden sporttal óvatosan.

b., Szerintem ha jó lesz addigra a lába, akkor igen! De ha az orvos kiírja tovább, akkor nem!

c., Kis pihentető idő után (itt a nyár. ez megfelelő rá) szerintem sportolhat újra.. Ha nem is olyan intenzíven, de biztos hogy sportolhat.


Nekem jelenleg most a térdemmel van baj, de az orvosok egyszerűen nem mondanak semmit, mivel a röntgen nem mutat semmit. kb. 1 hónapja alig birok járni, iszonyatosan fáj. Nem tudom hogy mitévő legyek.. voltam orvosnál, szedem a fájdalomcsillapítót és semmi.. Lehet hogy a porccal van probléma, de nem tudni pontosan! :/ Nem ez az első sérülésem a kosárlabdás múltamból.. Kosárlabdázom. Lány vagyok.

2013. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!