Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2 hete történt egy balesetem...

2 hete történt egy balesetem is azóta nem nagyon tudok lábra állni, és 2 napja betagadt. Lentebb kifejtem részletesen?

Figyelt kérdés
Rossz lépés miatt kiment a bokám (nem tört el), voltam a balesetin, de ott nem igazán kezdtek velem semmit. Ez már 2 hete történt, azóta javult az állapotom, viszont már 2 napja eléggé betagadt a lábam és nem akar elmúni. Orvosnál még nem voltam mert amikor elsőnek voltam akkor sem kezdtek velem semmit. Szerintetek ez normális (az mondjuk igaz, hogy 2 napja már járok / ülök egésznap). A mai nap elkezdtem felpolcolni és jegelni. Szerintetek menjek orvoshoz, vagy ez normális testi reakció?

2018. szept. 2. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Menj orvoshoz, csak ne ugyanahhoz a mocsok trehányhoz, akinél először voltál. Nem írtad, volt-e röntgen vagy más vizsgálat, de kellett volna lennie. A röntgen azért, hogy van-e törés (valószínűleg nincs, mert azzal már az elején sem bírtál volna ráállni), ultrahang vagy hasonló pedig azért, hogy van-e szalagszakadás. Ezt sajnos valószínűnek tartom, hogy van. Gipszelni kellett volna egy hétre, vagy legalább rögzítőt hordani két hétig, és TELJES pihentetés, azaz ágynyugalom. Utána még 4 hétig rögzítés napközben, és csak fokozatos terhelés, utána pedig gyógytorna és kezelések. Ez a NORMÁLIS kezelés. Vannak "modern" orvosok, akik szerint mielőbb el kell kezdeni terhelni, de egy nagyobb szaktekintély szerint akkor fennáll a veszély, hogy nem gyógyul meg rendesen soha, ő még az előbb leírtnál is hosszabb idejű rögzítést javasol.

Szóval keress egy normális orvost, remélhetőleg még helyre tudja hozni a lábadat.

A polcolás egyébként jó, bár vérömleny inkább az elején szokott keletkezni, de a láb pihentetése okán hasznos most is (meg még hónapokkal később is). A jegelés meg elvileg lehúzza a duzzanatot. Kenegetheted Flectorral vagy valami hasonló krémmel is, ill. aloe vera növény nedvével/zseléjével, az egy "csodaszer".

A teljes gyógyulási idő 6 hónap - az orvosi hanyagság miatt lehet, hogy kicsit több lesz, de reméljük a legjobbakat.

2018. szept. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ. FLectorral kenyegetem. Ahogy irtad is, röntgen készült, de abból nem derült ki semmi sem, reméljük a legjobbakat :(
2018. szept. 2. 11:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvosnak látnia kell. Ki kell zárni a mélyvénás trombózis lehetőségét.
2018. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!