Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy lehet az, hogy a nagylábu...

Chuck dorisz kérdése:

Hogy lehet az, hogy a nagylábujjam alapperc bázisán kialakult, mediális, abruptios törésnél nincs elmozdulás?

Figyelt kérdés
Az ízületi tokot képző szalagoknak - amik pont a letört darabon rögzülnek a csonthoz (ha jól értelmezem az anatómiai "gyorstalpalók" alapján), és éppen azok szaggathatták le egy erőltetett mozdulat következtében a csontdarabot a helyéről - nem kéne elhúzniuk a letört darabot?

2018. szept. 18. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Röntgen mit mutatott?


Örülj inkább neki, ne nézegesd az anatómiát.


Csukló Radius, ulna törésemnél pl az ulna sarka letört a francba és el is mozdult. Műteni akarták a radiust, de a doki helyrerakta.

Viszont azóta is lebeg az kis ulna darabka ott valahol az izületek és inak között. Eleinte kattogott ropogott, aztán elmúlt :D


Istenem mennyit olvastam utána, napokat, heteket töltöttem gipszelt kézzel olvasgatva. Most 90%-ban meggyógyult, nem is érzem, hálisten.

2018. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát szerinted honnan tudom, és honnan tudja a doki, ha nem a röntgönyből? :)

Ha már nem zörög a csontdarab, akkor lehet, hogy megkajálta a szervezeted, nem?

2018. szept. 19. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem. Az enyém ott lebeg betokozódva. Nem emészti fel :)


Nem kell félni, semmi bajod nem lesz.

2018. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz, nem félek, csak szerettem volna átlátni a szituációt. Sajnos a doki úgy pörög a sok breteg miatt, hogy nem volt időm megfogalmazni a kérdéseimet.
2018. szept. 20. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja engem elküldtek utána valami spéci gyógytornára, mert valami értelmezhetetlen latin diagnózist állított fel. Amit megmutattam egy orvos barátomnak és nem értette.


A gyógytornára hónapokkal később kaptam időpontot, szóval nevetséges volt az egész.


Magam tornáztattam és szerencsémre 90%-ban meggyógyult. Egyszer sem voltam gyógytornán...


Nevetséges vicc az egészségügy, arra megy az egész hogy minél előbb meghalj.

2018. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!