Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meniscus Porcleválás utan...

Meniscus Porcleválás utan mennyi idővel folytathatom a versenyszintű súlyemelést?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Sebészet, sport orvos mit mondott? Mert ők döntik el.

2018. okt. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Még nem kérdeztem.De ha kiveszik egy porcomat,fogok tudni ugyan úgy 200 kilóval guggolnk,mint ha mi sem történt volna?
2018. okt. 14. 02:16
 3/19 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Nem igazán tudom rá a választ.

Annyi azonban bizonyos, hogy nekem is szokott fájdogálni a térdem - igaz, közel sem annyira, mint egy porcleválás esetén. Létezik porcépítő gyógyszer, ami elég hatásos. Az is igaz, hogy hosszú időn keresztül kell szedni, mire visszaépíti a porcot.

A Drogerie Markt-okban (DM) vannak többféle árban.

Én és a húgi (akinek szintén szokott fájni eléggé a térde) ilyen Gelenk (depot - ami azért jó, mert hosszú a hatása) nevű gyógyszert szedünk - napi egyet - ebben van kondroitin, glükozamin, ami elősegíti nemcsak a porc újraképződést, de az ízületeknek is hasznos. Egy súlyemelőnek meg pláne. A Gelenk kapszula a legolcsóbb, de szerintem tudja azt, amit a méregdrága társai. Ez olyan 1200 körül mozog, és ha rossz a térded, meg fáj, akkor azt hiszem ennyit igazán megér. :)

Szóval arra számíts, hogy ennek a gyógyulási ideje hosszadalmas, viszont nem is lehetetlen. :)

2018. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mikor volt a sérüléded,hogy most is fájogat?

2018. okt. 14. 23:26
 5/19 A kérdező kommentje:
*sérülésed
2018. okt. 14. 23:26
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem már egy ideje tart. Agyon dolgoztam magam az egészségügyben. Idősek otthonában dolgoztam, és sokat kellett nehéz embereket emelnem.
2018. okt. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy fájjon.Meg kell döntenem a rekordomat guggolásban
2018. okt. 15. 13:59
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát, akárhogy is, de várnod kell, amíg a térded helyre jön. Azért szép-szép a rekord, hogy valaki pl. 200 kg-mal guggol, de azért azt is vedd számításba, hogy a térdedre sokáig, és egész életedben szükséged lesz. :)

Remélem helyre jössz, én szurkolok. :)

2018. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi

De ha kiveszik egy porcomat,akkor porc nélkül fog az úgy működni,mint elötte?

2018. okt. 15. 20:33
 10/19 anonim ***** válasza:

Porc nélkül nem lesz ugyanolyan. Ezért javasoltam, hogy majd a gyógyulás szakaszában szedj porcépítő tbl-t.

A porc nagyon fontos. Védi a csont - ízület felszínét. Kb. olyan, mint mondjuk egy mozgó gépalkatrészen a teflon bevonat, hogy ne kopjon az alkatrész. Ráadásul az ízületben a két porc rész között van a synovia (pár csepp folyadék), ami a kenőanyag, hogy jobban mozogjon az ízület. Ha nincs porc, a csont felszín kopik. Ha pedig kopik, akkor fájdalmas.

2018. okt. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!