Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achilles-ín sérülésből mennyi...

Achilles-ín sérülésből mennyi idő a felgyógyulás? Már egy hónapja történt, de még mindig nem tökéletes a lábam.

Figyelt kérdés
2018. okt. 27. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem évekig fájt. Most azért szűnt meg mert abbahagytam a versenysportot.
2018. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Évekig?? Én azt gondolnám, hogy mivel nem szakadt el, meg sem rontgeneztek semmiség, csak most érzem, ahogy telnek a hetek, hogy ugyan már santikalas nélkül tudok jarni, mégis fáj. Én is sportolok, szeretnék ismét már, de még nem kezdem el.
2018. okt. 27. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akartalak megrémiszteni bocsi:D én nem voltam vele soha orvosnál, nem volt semmi hirtelen sérülés, inkább csak túl volt erőltetve. Ha futottam vagy léptem, akkor kb beszartam úgy fájt, bemelegítés után (+lóbalzsammal) jobb volt a helyzet. Ez 1,5-2 évig volt így. Amikor már csak heti 3x edzettem, akkor jobb lett a helyzet, alapból nem fajt csak sport közben. Most semmit nem sportolok így nem is fáj egyáltalán.
2018. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolj bele

Achileus ettől halt meg

2018. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az ínsérülések gyógyulási ideje jellemzően 2 hónap - évek között mozog. Mivel az általad említett ín a normál mozgás (járás) közben is terhelést kap, a lassabban gyógyulók közé tartozik. Megfontolandóak:

- Kímélet

- Tehermentes környezetben mozgatás (úszás!)

- Nsaid (pl. diclofenac) hatóanyag tartalmú kenőccsel masszírozás (gyulladás és fájdalomcsökkentés)

- "Rásérülés" - tehát a sérülés kiújulását okozó terhelés elkerülése.

- Ha fájdalom jelentkezik, az azt jelenti, hogy az adott terhelés még sok!

2018. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!