Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van itt olyan, akinek mindkét...

Van itt olyan, akinek mindkét labat gipszbe kellett tenni?

Figyelt kérdés

Műteni fogjak mindkét lábamat csütörtökön és utána combig gipszbe fognak tenni.

Tegnap voltam műtéti megbeszélésen, fekvogipsz lesz, fel se tudok majd kelni. 4 hetig teljesen agyhoz leszek kötve, hazamenetelrol szó sem lehet azt mondtak, mert nem tudnának így ellátni.. Utána rehabilitációra kell mennem.

Nagyon felek, hogy mennyire fog fájni és hogy fogom bírni gipszben. Semmim nem volt gipszelve soha most meg combig lesz mindkét lábam.

Volt hasonló valakinek?



2018. okt. 30. 07:20
1 2 3
 1/21 stewie200 ***** válasza:
Bar nekem csak egyik labam volt sokaig, de az is fekvogipsz volt. Nekem a terdemet mutottek, torve volt es a szalagom is combig felszakadt, ugyhogy tobb mint 20 centis vagasom maradt a mutet utan, ami nagyon nagyon egett. :( neked milyen muteted lesz? Azt gondolom tudod, hogy ameddig fekudnod kell addig minden nap ugyan abban az idopontban trombozis elleni injekciot kell kapnod. Na nekem az nem tetszett a legjobban! Meg hogy csak a hatamon lehetett fekudni. En azt javaslom legyen nalad konyv, vagy valami olyan dolog amivel fekve is el tudod utni az idodet, mert 4 het hosszu ido. Az nem opcio hogy egyszerre csak az egyik labadat mutik ? Mert akkor otthon is ellennel fekvogipsszel ha valaki melletted tud lenni napi tobb orat.
2018. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron volt ilyenem, de nem mindkettő gipsz ért combig, az nagyon durva lehet. Magasból leugrás után tört el a bal sípcsontom, a jobb lábamon pedig kiment a bokám. Szerencsére nem kellett műteni. A bal lábamra combig erő fekvőgipszet tettek, a jobb bokám bekötötték, majd a bal lábamon a járó már csak térdig ért, viszont a bokámra is feltettek akkor egy kisebb, csak bokáig érő gipszet, amire ráállhattam. Pont akkor kezdődött a tanév, első gimis év, így nagy kérdés volt, hogy hogy menjek. Otthon általában kerekesszékkel közlekedtem. Bár mindkét lábam gipszben volt, a jobbon ugye járhattam volna és nem is fájt, és mehettem volna mankóval, de hosszabb távokat nem volt túl jó megtenni, mert a bokája rögzítve volt, és csak a lábujjaim tudtam letenni mankózáskor. Ezt a gipszet hamarabb levették, a suli második hetében, a bal lábamon viszont még kb további egy hónapon át rajta volt. Amíg mindkét lábam gipszben volt, kerekesszékkel mentem suliba (meg nálam voltak a mankók is, volt amikor kiszálltam, csak nem volt túl kényelmes mezítláb csak a lábujjaimon mankózni), majd miután lekerült a bokámról, persze mankóval.

Milyen műtéted lesz? Akkor 4 héten át kórház? Haza biztosan nem vihetnek, nem tudna valaki segíteni a mindennapi ellátásban? 4 hét fekvés nagyon sok, kórházi környezetben meg pláne, remélem legalább kerekesszékben tudsz majd valamennyire közlekedni.

2018. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
*bokám
2018. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem tudok tolószékben sem, végig ágyban kell fekudnom magasra polcolt lábakkal. Meg egy hete sincs hogy gipszem van de már most nem bírom. A paromon kívül látogatót se szeretek fogadni mert nagyon szégyellem.

Szobatarsam 6hete fekszik bent, mindkét lába combig gipszelve mint nekem es elsőre neki is 4 hetet mondott az orvos. Ebből neki 7-8 het lesz. Rettegek nehogy nekem is ezt mondja mert a 4 hetet se tudom hogy bírom így..meg se tudok mozdulni a gipszektől, egyelőre fel se tudom emelni a labaimat :(

2018. nov. 6. 10:12
 5/21 A kérdező kommentje:

Aki irt nekem hogy gipszelo, nem tudok valamiért privatban írni..

Ilyenkor direkt kell ilyen nehéznek lennie a gipszeknek és mikor át fognak gipszelni két het után az nagyon fog fájni? Talptol a combom toveig vagyok gipszben mindkét lábamon.

2018. nov. 6. 10:16
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szörnyen hangzik. Miért egyszerre műtötték mindkét lábad?
2018. nov. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Balesetem volt. Így mindkettőt minél előbb műteni kellett.

Így is úgy is gipsz lett volna a vége, előtte mindkettő combig rögzítőben volt.

2018. nov. 7. 14:33
 8/21 A kérdező kommentje:

December 21-én kerül le a gipsz jó esetben a labaimrol :(

Addig kétszer fognak átgipszelni. Nagyon felek attól is, mennyire fog fájni a gipszelés.

Mert a mostaninál nem voltam ébren, műtét után már így ébredtem.

2018. nov. 7. 14:44
 9/21 anonim ***** válasza:

Tartani fogják a lábad szerintem gipszelés közben, annál jobban nem fog fájni mint ha most emelnék meg.

Eddig hogy viseled a kórházi fekvést?

2018. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon rosszul. A szobatarsam kapott toloszeket, én nem fogok..

Délelőtt megvolt az egyik lábam atgipszelese, aki gipszelt nagyon óvatos volt, de nagyon fajt és még nehezebbnek érzem az egész lábam. Teljesen combtőig begipszelt pedig próbáltam kérni az orvost hogy úgysem tudok mozogni legalább picit legyen kisebb gipsz.

Holnap jön a másik lábam.

És ma tudtam meg hogy lesz jarogipszem is. Hetekig szintén.

2018. nov. 8. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!