Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Esés után csukló nem hajlik....

Esés után csukló nem hajlik. Helyrejöhet?

Figyelt kérdés
2 napja elestem. A bal térdem nagyon rossz, 3x ment ki, szerencsére azzal nem lett semmi. Viszont pár perccel az esés után észrevettem, hogy a bal csuklóm nagyon remeg, ha megpróbálom hátrahajlítani, és nem is tudtam hajlítani sem, kb. semmit sem görbült, a nyíl egyenes volt a maximum Fájdalom, deformitás, dagadás nem volt. A remegés fokozatosan szűnt, próbáltam hátrahajlítani, nem ment, viszont fájdalommal sem járt, ha volt is, inkább az alkaromban volt egy bizonyos ponton kisebb fájdalom, mintha valami ín vagy csont mentén futna végig. Úgy döntöttem, hogy irány a baleseti. Röntgen törést nem mutatott, doki nyomogatta azt a pontot, ahol a sajkacsont van, kicsit sem volt fájdalmas vagy érzékeny, így valószínűleg az sem tört. (Úgy tudom, tenyérre esésnél törik. Én nem tudok tenyérre esni, mert ki sem tudom nyújtani a tenyereim, így születtem, kb. ökölbe szorítva van.) Az is érdekes, hogy inkább a jobb oldalamra estem, de a bal csuklóm a bibis. Doki annyit mondott pihentessem, jegeljem. Csinálom is, plusz kenegetem diclac kenőccsel. Most már van egy kis görbülete, de még mindig sok hiányzik a teljes hátrahajlításig. Fájdalom nagyon ritkán és enyhén jelentkezik, jobbnak is érzem már, erősebbnek is, nem is remeg már. Ha nem javul, 1 hét múlva vissza kell menni. Remélem erre nem kerül sor. Szóval, a lényegi kérdés. Helyrejön magától? Sajkacsont törésen kívül is lehet ilyen, hogy nem hajlik esés után?

2018. nov. 13. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
hillvital mesterbalzsam
2018. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Helyrejöhet. Ha nagyon nem akar javulni, akkor valószínűleg valami gyógytornász vagy manuálterapeuta tud segíteni rendbe tenni.
2018. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És ez mitől lehet, hogy nem hajlik?

2018. nov. 13. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:
menj el dokihoz! minimum röntgenezzék meg én is ráestem eltört a sajkacsontom én még igy is tudtam edzeni kis fájdalom ellenére.jobb lenne egy röntgen mert itt senki sem sőt doki sem tud kívűlről megállapítani hogy törés vagy sem. KELL A RÖNTGEN AZ KIMUTAT MINDENT! attól tartok nagyon hogy sajkacsonttörés az csak a kezdetben fáj utánna már nem nagyon,ez a csont törik el a leggyakrabban eséskor,könnyen elnézhető csak legyintünk rá majd 5 év múlva jön az álízület,műtét. én azt javaslom jáj utánna ugy lesz tiszta a lelkiismereted.
2018. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem olvastad el figyelmesen, amit írtam.


"Fájdalom, deformitás, dagadás nem volt.";

"Úgy döntöttem, hogy irány a baleseti. Röntgen törést nem mutatott, doki nyomogatta azt a pontot, ahol a sajkacsont van, kicsit sem volt fájdalmas vagy érzékeny...".


Jelenleg sokkal jobb a helyzet, már a hétköznapi dolgok teljes jól mennek, fájdalom az 1. nap kb. nem is volt, tegnap volt pici, de ilyen zúzódás szerű fájdalom, mint mikor megüti az ember valamiét és kicsit fájdogál. Most is, írás közben használom azt a kezemet, nem fáj, mellesleg megint többet enged hajlítani. :) Ettől függetlenül köszönöm, hogy figyelmeztetsz, de ha nem javul, csak akkor megyek vissza, mert ezt kérte tőlem a doki. :)

2018. nov. 14. 13:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajkacsont törést csak az esés után 7-10nappal lehet csak látni.
2018. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már nem fáj kb kicsit sem és majdnem tudom rendesen használni. Pici kell még ahhoz, hogy teljesen hátra tudjam hajlítani. Doki azt mondta, hogy ha csak nem javul akkor mennyek vissza. Direkt nézte a sajkacsontot is, még csak érzékeny sem volt. Ettől függetlenül lehet, hogy iagazatok van, de inkább ne legyen. :)
2018. nov. 16. 02:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Mizu azóta a kezeddel, jobb lett?
2019. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem a legjobb sajnos... Hétköznapokon teljesen normális, de szokott néha fájdogalni, és picit még hajlania kellene hátrébb is. Napokban fogok visszamenni egy röntgenre.
2019. febr. 2. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!