Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Sérülések, balesetek

A kérdés

Tüsszentettem munkában és megrándult a nyakam, nem tudom forgatni és lehet hogy kiugrott a hátgerincem is. Perelhetek mint munkahelyi baleset?

2018. nov. 21. 19:57  Privát üzenet  

A válaszok

Ezt te se gondolod komolyan... A humor kategóriába kellett volna írnod.

Ha ebéd közben félrenyelsz akkor meg az éttermet perelnéd?

Ha futás közben megbotlasz a saját lábadban, akkor meg az önkormányzatot?

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. nov. 21. 20:04 Privát üzenet

Jó, ezen kiégtem :"D

Ez csak poén ugye? :DDD

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. nov. 21. 20:07 Privát üzenet
Most röhögtök, de pont az ilyen mindennapi tevékenység közben szerzett apró(nak tűnő) sérülések, balesetek a legrosszabbak, mert rohadtul akadályoz a munkában, más általános tevékenységekben (logikus, hiszen ezek közben szerezted, legtöbbször ebben is fog akadályozni), mások viszont úgy néznek rád, hogy mekkora puhány vagy, hogy egy kis nyakfájástól, ujjfájástól, stb-től már alig bírsz csinálni vmit. Ilyen szempontból még az is jobb, ha 120-al frontálisan ütközöl egy fának, mert igaz hogy abszolút semmit nem fogsz tudni csinálni egy darabig de legalább nem fogja senki a szemedre hányni, egy félév alatt felépülsz és megy tovább minden, nem fognak lenézni.

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. nov. 21. 20:40 Privát üzenet

Nem azon "röhögünk" (legalábbis én, az első), hogy egy tüsszentéstől lesérül, mert ismertem ilyen embert. De hogy ezért valaki képes legyen beperelni a munkahelyét... Ez azért már orvosi eset... és nem csak a nyakát kellene megnézetni, hanem az egész fejét. Egy pszichológussal.

Nem tudom, hogy a kérdező komolyan gondolta a kérdést vagy csak unalmában írogat ilyeneket.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. nov. 21. 20:54 Privát üzenet

Röhögni mindjárt kínotokban fogtok.

Mivel munkahelyen történt, a legnagyobb baromságokat is elkönyvelik - pereskedés nélkül is - üzemi balesetnek: nálunk adtak már 100%-os táppénzt ilyenért pl lépcsőn kiforduló bokáért, szalonnázás közben elvágott ujjért, törölközés közben (!) megsérült gyűrűs ujjért. Az olyan esetnél már automatikusan töltik is a papirost, ahol Józsi bácsi elégedetten hátradől a széken. Amin nincs is támla.

Én semmi olyan esetben nem adnék, ha: nem függ össze közvetlenül a melóval (vagyis akár otthon is történhetett volna) vagy nem mutatható ki a munkáltató hibája.

# 5/7Időpont 2018. nov. 21. 21:27 Privát üzenet
Reméljük munkàban kijön az aranyered is, és akkor több dolgot is felhozhatsz a perben. ;)

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. nov. 21. 23:04 Privát üzenet
Munkahelyen elkaptam a náthát. Üzemi baleset?

# 7/7Időpont 2018. nov. 22. 07:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tippeltek mi lehet a baj a térdemmel?
Teganp kick-box edzésen tegnap sipcsonttal kivédtem egy körkörös rúgást. Azota fáj, azért nem annyira szerintem eltörve nincs. Szerintetek elmúlik?
Egy ember nyílt csonttöréssel meddig lenne képes életben maradni megfelelő orvosi ellátás nélkül a vadonban?
Testnevelés órán foci közben összerúgtunk sipcsontunk ütközött nagyon kellemetlen volt. Otthon jobban elkezdett fajni, alig bírok járni illetve nagyon fáj?
A gyomorsav mennyi idő alatt marja szét a szerveket, ha a gyomor pl. egy szúrástól vagy lövéstől kilyukad?
Ha valakinek meghal egy hozzátartozója autóbalesetben, hogy értesítik?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Sérülések, balesetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!