Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tüsszentettem munkában és...

Tüsszentettem munkában és megrándult a nyakam, nem tudom forgatni és lehet hogy kiugrott a hátgerincem is. Perelhetek mint munkahelyi baleset?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt te se gondolod komolyan... A humor kategóriába kellett volna írnod.

Ha ebéd közben félrenyelsz akkor meg az éttermet perelnéd?

Ha futás közben megbotlasz a saját lábadban, akkor meg az önkormányzatot?

2018. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó, ezen kiégtem :"D


Ez csak poén ugye? :DDD

2018. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most röhögtök, de pont az ilyen mindennapi tevékenység közben szerzett apró(nak tűnő) sérülések, balesetek a legrosszabbak, mert rohadtul akadályoz a munkában, más általános tevékenységekben (logikus, hiszen ezek közben szerezted, legtöbbször ebben is fog akadályozni), mások viszont úgy néznek rád, hogy mekkora puhány vagy, hogy egy kis nyakfájástól, ujjfájástól, stb-től már alig bírsz csinálni vmit. Ilyen szempontból még az is jobb, ha 120-al frontálisan ütközöl egy fának, mert igaz hogy abszolút semmit nem fogsz tudni csinálni egy darabig de legalább nem fogja senki a szemedre hányni, egy félév alatt felépülsz és megy tovább minden, nem fognak lenézni.
2018. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem azon "röhögünk" (legalábbis én, az első), hogy egy tüsszentéstől lesérül, mert ismertem ilyen embert. De hogy ezért valaki képes legyen beperelni a munkahelyét... Ez azért már orvosi eset... és nem csak a nyakát kellene megnézetni, hanem az egész fejét. Egy pszichológussal.

Nem tudom, hogy a kérdező komolyan gondolta a kérdést vagy csak unalmában írogat ilyeneket.

2018. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Röhögni mindjárt kínotokban fogtok.

Mivel munkahelyen történt, a legnagyobb baromságokat is elkönyvelik - pereskedés nélkül is - üzemi balesetnek: nálunk adtak már 100%-os táppénzt ilyenért pl lépcsőn kiforduló bokáért, szalonnázás közben elvágott ujjért, törölközés közben (!) megsérült gyűrűs ujjért. Az olyan esetnél már automatikusan töltik is a papirost, ahol Józsi bácsi elégedetten hátradől a széken. Amin nincs is támla.

Én semmi olyan esetben nem adnék, ha: nem függ össze közvetlenül a melóval (vagyis akár otthon is történhetett volna) vagy nem mutatható ki a munkáltató hibája.

2018. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Reméljük munkàban kijön az aranyered is, és akkor több dolgot is felhozhatsz a perben. ;)
2018. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Munkahelyen elkaptam a náthát. Üzemi baleset?
2018. nov. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!