Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy ilyen helyzetben miért...

Egy ilyen helyzetben miért csak az egyikük életét tudják megmenteni az orvosok?

Figyelt kérdés

[link]


Miért nem lehetett megmenteni mindkettő életét? Mi történik konkrétan ilyenkor? Sajnos nagyon nem értem és szeretnék rá magyarázatot találni...


2018. dec. 9. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyen döntést SOSEM a családtagok hoznak, hanem MINDEN ESETBEN az orvosok!

2. Azért nem lehet mindkettöt megmenteni sok esetben, mert vagy az anyát látják el, hogy életben maradjon, de ez idö alatt a gyerek hal meg, vagy fordítva, mire a gyereket császárral kiszedik, addigra az anya túlságosan legyöngül, túl sok vért veszít.


De ahogy írtam, ezt a döntést mindig az orvosok hozzák, mert ök látják, kinek van nagyobb esélye, illetve ha egyforma, akkor nekik mindig elöször az anyát kell menteniük, sosem a gyereket.

2018. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hír egyszerűen csak nem igaz, az origo egy teljesen igénytelen hírportál lett, pedig régen jó volt. Az anyát mentik elsődlegesen ilyen esetben, szerintem teljesen jogosan, mivel a magzat csak 9 hónapja létezik. Egyébként az én terhességem alatt veszélyben volt az életem, ha romlott volna az állapotom, azonnal vették volna ki a babát, akár életképes-e már, akár nem.
2018. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kamu a cikk. Viszont igaza van a másodiknak. Elsődlegesen mindig az anyukát mentik.
2018. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazatok van eszembe juthatott volna hogy talán kamu a cikk...

2018. dec. 9. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretem és nem is olvasom az Origót, mióta lezüllött, de ott van a cikk elején egy közvetlen link a hír forrására, az angol Metro című lapra. Azt nem ismerem, lehet, hogy Blikk-szintű kacsamagazin, az ottani hivatkozásokat már nem volt kedvem megnézni. De tessék, ha bárkinek van:

[link]

2018. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!