Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fehér fagyöngyből méreg?

Fehér fagyöngyből méreg?

Figyelt kérdés
Ha rosszul csináljuk a fagyöngy teát meghalhatunk? És hogy lehet ebből mérget készíteni? XD Csak érdekel nyugodjanak meg XD

2018. dec. 15. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha veszélyes lenne nem árulnák boltban, max. gyógyszertárban. Amit a boltban veszel előre csomagoltan, az nem veszélyes.
2018. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Információ szerzése a Google segítségével?
2018. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Az itt ,ezen az oldalon nagyon nem divat..

Pedig még értelme is lenne.

2018. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hozott semmit ki a Google azért írtam ki
2018. dec. 15. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizonyára gondolnak azokra is, akik öngyilkosok akarnak lenni, ezért valószínű, hogy ha a teljes csomag teából készítenél nagyon tömény teát, az sem ölne meg, legfeljebb súlyos rosszullétet okozna.
2018. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hatóanyagai[szerkesztés]

Drogjai a levelek (Visci folium) vagy leveles hajtások (Visci albae stipes). Számos változata van, melyek hatóanyagaik minősége és mennyisége szempontjából különbözőek a gazdanövény fajától, annak állapotától és azon való elhelyezkedésüktől függően. Egy fán is többféle változat fordulhat elő. Hatóanyagai viszkotoxinok, cisztein, amelyek erős hatású polipeptid keverékek; egy viszkumprotein komplex; lektinek. További előforduló tartalomanyagok: fenilpropán- és lignánszármazékok, kávésavszármazékok, flavonoidok, biogén aminok, arabinogalaktán és galakturonán poliszacharidok.[5]


még hogy nem hoz ki semmit.

a wikiből másoltam.

2018. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam! Utána néztem. -.- Nagy cucc észre vettem.
2018. dec. 17. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!