Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Orrcsont törést, ha a baleset...

Orrcsont törést, ha a baleset után azonnal nem lett ellátva, csak a teljes gyógyulás után lehet megcsináltatni?

Figyelt kérdés

November végén volt egy balesetem, egy majd' fél kilós tárgy nekicsapódott az orrnyergemnek. Mivel nem vérzett az orrom és nem volt komolyabb duzzanat se, "csak" zúzódásra gyanakodtam, és voltam olyan buta, hogy nem mentem azonnal orvoshoz. Az ütés helyén keletkezett egy kisebb púp, a másik oldalon pedig egy minimális horpadás. Nem látványos a deformáció, de engem így is zavar, ráadásul még mindig eléggé érzékeny az érintésre. Utólag attól tartok, hogy akár egy kisebb törés is lehet.

Azt hallottam, hogy a törött orrcsontot vagy azonnal helyreteszik, vagy meg kell várni a teljes gyógyulást, ami kb 6 hétig tart és utána plasztikai sebész tudja csak megcsinálni. Ez valóban így van? A balesettől számított 6 hét elteltével mehetek az orvoshoz megnézetni vagy várjam meg, amíg már nem fáj? Ha esetleg tényleg plasztikai műtét kell a baleset előtti állapot visszaállításához, az TB támogatott vagy valami nagyobb összeget kell érte kifizetni?



2019. jan. 1. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egyéb problémád, vagy nem gátol a légzésben akkor elvileg esztétikai műtétnek számít amit nem támogat a TB, de gyakorlatban ezen pont nem szoktak problémázni, és simán megcsinálják. Fül-orr-gégész is helyre tudja tenni, plasztikai sebészek ritkán foglalkoznak ilyesmivel, de cserébe rohadt drágán, szóval nyugodtan nézelődj és keress egy szimpi fül-orr-gégészt aki szépen operál.
2019. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 1. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!