Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagydolognál a széklettel...

Nagydolognál a széklettel jött vér nagy problémára is utalhat?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy túl száraz és nagy volt és felsértett valamit a végbélnél. Ijesztő látvány volt, de nem vérzett tovább. Másnap ugyanez történt. Ezzel menjek valahova, vagy várjak még pár napot.
2019. jan. 13. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tényleg csak felsértett valamit. Próbálj meg most úgy étkezni pár napig, hogy ne legyen kemény a székleted. Én is így jártam, de mivel többször előfordult, meg nem bírt elmúlni ezért orvoshoz fordultam. Ő is ezt tanácsolta, illetve írt fel tablettát meg valami krémet is. Ha nem múlik el pár napon belül, feltétlenül keress fel orvost, mert utalhat komoly problémára is.
2019. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy aranyér, vagy repedés, vagy mindkettő. Oda kell arra figyelned, hogy mit eszel és iszol. Sok rost, sok folyadék (sok rost mellé amúgy is sok folyadék kell)! Patikában vannak vénynélkül kapható gyógyszerek, kúpok. Ami nekem bevált az a Detralex (elég drága), valamint vehetsz aranyérre valami végbélkúpot és kenőcsöt (pl sperti vagy reparon). Mindenképp kérd ki a gyógyszerész tanácsát. Ha nem múlik, akkor doki. Ja, és ha egyszer aranyered vagy repedésed lett, az utána többször is előjöhet, tehát mindenképpen figyelj a székleted állagára.
2019. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

vagy repedés vagy belső aranyér

viszont ha még egyszer előfordul menj el egy proktológushoz, hogy ha kell akkor mondjuk még időben gyűrűzzenek meg, mert egy műtét sokkal rosszabb

2019. jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy tumor, szóval utalhat nagy problémára is.
2019. jan. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elotte nap buli volt es sok alkalkohol fogyott. A szeklet utana nehezen jott, ez lehetett. De fajdalom meg ilyesmivel nem jar, csak ijeszto.
2019. jan. 14. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem eléggé fájt mindig, mikor véres volt.
2019. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!