Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valakinek levegő kerül a...

Ha valakinek levegő kerül a vérébe, azonnal meghal?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam védőoltást és megkérdeztem hogy ilyenkor miért "szintezik" mindig az oltóanyagot.

Azt mondta a doki, hogy ha nem csinálnák ezt és maradna ott levegő, az halált okozna. Ez igaz? Egy pici levegő is halált okoz a vérben? És ha igen, azonnal? Vagy van esély megmenteni?


2019. jan. 21. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esély van, de igen fél perc alatt meghalhatsz. Nagyobb levegőbuborék elzárhat eret, az még menthető, de ha eljut a tüdőig kisebb akkor nem sok esély van.
2019. jan. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen meghalhatsz. Mikor korhazban voltam es kaptam infuziot, azt mondtak figyeljem mikor csepeg le es szoljak egy orvosnak vagy novernek mert nem lehet levegos kulonben halalt okoz. Nem hittem benne aztan masik korhazban is mondtak mar es utana neztem, tenyleg. Elzarhatja az ereket, es feljuthat a szivedig is akar.
2019. jan. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És ez fájdalmas? Érzi az ember ha levegő jut a vérébe?

Vagy egyszercsak rosszul lesz, aztán pár percen belül meghal?

2019. jan. 21. 07:06
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Igazából egy vénába legalább 50 ml (egy nagyobb fecskendőnyi) levegőt kell bejuttatni, hogy halált okozzon, egy kisebb buborék meg se kottyan. Bár egyszer láttam valakit légembóliában meghalni, de senki se tudta, mitől volt pontosan.


A védőoltásokat izomba szokták adni, egy kis buborék ott sem okoz nagy gondot, cserébe nagyon fáj állítólag.

2019. jan. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Azt hiszem embóliánál lehet remegés, hidegrázás, hirtelen rosszullét.

Az igaz, hogy a nagyon kis buborékok nem okoznak gondot, de attól is függ, hogy beadják-e vagy spontán kerülne be a véráramba, mert egy nyílt sebbe is mindenki belehalna különben. Infúziónál nem jut be a levegő az érbe, sok helyen van, hogy lefolyt és csak később veszik le.

2019. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-os de bejuthat infuzion keresztul mert nem hiaba mondtak tobb helyen is hogy azonnal szoljak, az orvosok jobban tudjak szerintem, van olyan hogy lecsepeg es meg nem veszik le de akkor tudjak hogy az el is van zarva es azert. Ha nekem nem volt elzarva mondtak hogy szoljak, nem mindegy mennyire gyorsan csepeg az az infuzio, sajnos sokat voltam mar infuziora kotve
2019. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a vénában magasabb a nyomás, mint a környező levegőben (ami az infúziós folyadék lefolyását biztosítja), az infúziós szerelékben mindig marad annyi folyadék, amennyi megakadályozza, hogy levegő jusson a vérkeringésébe. Erre csak túlnyomásos transzfúzió során nyílhat lehetőség, pl. vérzéses shock kezelése során. A fizika törvényei érvényesülnek.
2019. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen könnyen meg lehetne halni emiatt, nem bíznák rá a betegre, hogy majd szóljon amikor lefolyt az infúzió. Azért kell ilyenkor szólni, mert ha sokáig úgy marad, visszafolyik a vér a braunülbe és bealvad, aztán cserélhetik ki.
2019. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!