Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha a Légcsőbe/gégébe kerül...

Ha a Légcsőbe/gégébe kerül kis darab étel/víz akkor egyből köhögés/fuldoklás a reakció?

Figyelt kérdés

Lassan már három napja történt, hogy reggel gyógyszer bevételekor félrement miközben próbáltam lenyelni sikerült kiköpni, de ugye azóta érzékeny és valószínűleg felsértette a gégefedőmet. Azóta szinte állandóan félre nyelek (az ételt,italt) legalábbis úgy érzem.A nyelvem is nyeléskor olyan furcsán áll(berándul

u alakba) néha mikor,hogy sikerül nyelni. Be is gyulladt/dagadt torkom nyirokcsomóm, de nem vagyok benne biztos nem igazán tudom megmondani, hogy mi van. Csak nagyon picike darabokat eszek.A gyógyszert is össze töröm porba és úgy iszogatom meg.(hogy a gyulladást fájdalmat levigyem) Már sokkal jobban vagyok de még mindig előfordul és úgy érzem mintha az étel,ital máshová menne majdnem mindig, de lehet hogy csak úgy fel van sértve,hogy úgy érzem minthogyha ott lenne valami. De ha a légcsövembe került volna az étel,folyadék akkor bizonyára sokat köhögnék és fuldokolnék nem?



2018. márc. 30. 20:15
 1/1 anonim válasza:
Én azt tanácsolom mindenképp menj el orvoshoz, meséld ezt el így neki, ő majd megvizsgál és tanácsot ad. Mi itt így ennyi alapján nem tudunk véleményt alkotni, ellenben tény, ez nem játék... Jobb ha minél előbb lát egy szakember.
2018. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!