Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » El tört a külbokám 2 napja ès...

Viktorasdasd kérdése:

El tört a külbokám 2 napja ès kaptam rá egy fekvő gipszet, de ugye néha ki kell mennie az embernek ès ahhoz fel kell állni mire kièrek a mankóval a mosdóba már be is lilulnak a labujjaim. Ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ha vissza fekszem utánna már el is múlik a lilulás.

Illetve be vannak dagadva kicsit a labujjaim ez nem tudom problèma-e vagy, ez termèszetes ilyenkor??

Nem volt mèg gipszelèssel járó sèrülèsem szóval ez nekem mèg új, ès a Doki nem mondott semmit hogy ilyenkor mi a normális meg mi az ami problèma lehet....



2019. jan. 25. 02:51
 1/5 anonim ***** válasza:
de nem állsz rá, ugye egy pillanatra sem? Csak 1 lábon közlekedhetsz!!! Fekvőgipszed van. Mankó + másik lábad. És akkor nem fog lilulni.
2019. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem állok rá egyáltalán ès mégis lilul
2019. jan. 25. 10:47
 3/5 zitababy ***** válasza:
100%

Fel kell polckolni!

Attól valószínűleg jobb lesz. A lilulás belefér az elején.

2019. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fekvőgipszben 0-24 fekvés magasra polcolt lábbal! Első 1-2 hetben normális a lilulás. De minimalizáld a felkelést.

Tapasztalat, én így csináltam magamnak az eredeti 5 hétből 8 het fekvot. Levételkor közölte az orvos hogy akkor megyünk vissza a gipszelőbe és 1 hetre be is fektetett az új csizmámmal.

2019. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem talptol combtőig volt gipszben szóval lehet az más, nekem komoly törés volt, utána még két hónapig volt térdig jaróm.

Mondjuk a lenyeg ugyanaz, ha nem vigyázol radnyomjak az új csizmát hetekre..

2019. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!