Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mindkét térdét műtötték...

Mindkét térdét műtötték valakinek egyszerre?

Figyelt kérdés

Szerdán műtenek, ma voltam megbeszélésen.

Műtét után 8 hetre mindkét lábamat gipszbe kell tenni. Mivel talptol combtőig gipszben nem fogom tudni ellátni magam (párom nem tud ellátni így otthon és az orvos nem is ment bele hogy elengedjen) így kórházban leszek addig.

Ezt ma tudtam meg, eddig azt hittem terdrogzitot vagy kötést kapok és par nap múlva mehetek haza.

Mikor kerdeztem hogy nem lehet e külön műteni őket akkor mondta, hogy nincs értelme mert egy darab ekkora gipsszel se tudnék járni és ugyanúgy feküdni kellene bent vele.

Nagyon felek. Műtét után mikor gipszelnek be?

Most is két mankóval megyek és mindkét lábam be van faslizva és rögzítőben van ami be van állítva terdben úgy hogy alig van mozgástere a labamnak. Éjszakára csak fasli az egész labamra.

A gipsz nagyon rossz lesz? Feküdt valaki ilyen sokáig gipszben?


2019. jan. 28. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon durván hangzik. Mi történt??

Velem szerencsére még sosem volt ilyen, de van olyan ismerősöm akinek műtötték mindkét térdét,neki külön külön meg ő nem kapott gipszet. Ilyenről, hogy a kettőt egyszerre még nem hallottam. Jobbulást és kitartást!

2019. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről én se hallottam, külön - külön szokták hacsak nem rapid módon kell cselekedni. Ki fogod bírni. Lesz egy két kellemetlen szitu, se ez más jellegű műtéteknél is természetes. Rajtam is volt ilyen jellegű gipsz. Semmi extra, néha picit viszketni fog alatta.
2019. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És te meg tudtad mozdítani a labaidat ekkora gipszben? Nagyon fajt?

Ébren leszek mikor gipszelik már vagy gipszben fogok ébredni? Ezt nem kerdeztem az orvostól mert annyira sokkolt a 8 het combtőig gipsz :(

2019. jan. 28. 22:01
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mi miatt műtenek?

Lehet egyszerre, attól függően milyen műtét.

Begipszelnek míg vagy alszol vagy kómás vagy műtét után rögtön.

2019. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Balesetem volt. Már gipszben ébredtem. Azóta is bent fekszem csak már nem a sebészeten. Haza nem engednek ekkora gipszekkel.
2019. márc. 7. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!