Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sok kézmosástól kirepedezett...

Sok kézmosástól kirepedezett kézfejet szabad kézápoló krémmel kenni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert több helyen már vér is látszik (nem folyik, hanem a sebben látszik) a repedésnél, egyébként pedig piros, száraz a kezem, kézfertőtlenítésnél sok helyen csíp. Van itthon nivea kézápoló krém, azzal kenhetem azt a részt is, ami tulajdonképpen nyílt seb?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. jan. 31. 22:42
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsi az összetevőit elfelejtettem leírni: Aqua, glyceryl stearate, stearyl alcohol, dimethicone, capric triglyceride, distarch phosphate, butyrospermum parkii butter, glyceryl stearate se, hydrogenated coco-glycerides, prunus amygdalus duicis oil, sodium cetearyl sulfate, xanthan gum, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, linalool, limonene, geraniol, benzyl alcohol, citronellol, alpha isomethyl ionone, parfum


Már többször használtam, nem tudom hogy számít e sterilizálás szempontból.

2019. jan. 31. 22:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A repedt részekre legjobb a gyógyszertári Neogranormon (kék). Kend be minél többször! Gumikesztyűben végezd a takarítást, mosogatást stb.
2019. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a gyerekem keze ilyen minden télen. Nekünk a sima méhviasz vált be. :) De az nagyon.
2019. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3: Az micsoda, hol lehet kapni?
2019. jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Nekem egy kollégám készít házilag, és abból kapunk mindig. De Te is meg tudod csinálni:


[link]

2019. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdemes megcsinálni, mert nekünk bámulatos hatása van. És olcsó mellesleg. A méhviaszt valami piacon meg bioboltban szokta venni, úgy emlékszem.

De lehet keresgélni a neten, biztos árusítanak is, csak én nem kerestem még rá így.

2019. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem. Milyen kiszerelésben adják a méhviaszt? Az olívaolaj 1 liter... a többi olívaolajjal mit csináljak? Nem eszem olajokat.

0,5 dl krémet meg 5 év alatt se használok el.

2019. jan. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos fogalmam sincs a kiszerelésről, meg a fellelési hely pontosságáról sem. De majd rákérdezek a kollégámra :)
2019. jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont az említett kék tégelyes nivea vált be, ugyanilyen a kezem minden télen, már-már ekcémába hajlóan kiszárad, mindegy milyen szteroidos krémmel kenem, akkor is visszatér a hideggel mindig. A sima nivea meglepő módon hatásos rá, nyilván nem annyira, mint a receptre kapható krémek, de már-már eltűnnek a sebek, foltok. :)

Használd nyugodtan, kérdező!

2019. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!