Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdproblémával sebészetre...

Térdproblémával sebészetre vagy traumatológiára menjek?

Figyelt kérdés
Vasárnap, ahogy felálltam ülő helyzetből, akkorát pattant/roppant a térdem, mint még soha. Nem tudom rendesen hajlítani, jelenleg térdszorítóval és merevítővel dolgozom...Estére vizenyős lesz, a duzzadt területen látszik az ujjnyom, ha megnyomom. Sebészetre kell menni ezzel vagy traumatológiára?

2019. febr. 20. 09:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sima sebész nem foglalkozik ilyen problémákkal. Traumatológiára kell menni, ha friss sérülés (pl. kificamodik a bokád, elesel és megütöd magad stb.), ha régebbi dolog (mondjuk folyamatos térdfájdalom, porckopásstb), akkor ortopédia. Tekintettel arra, hogy az ortopédia és traumatológia szakvizsga egyben van, így ha ezek közül választasz, nem lősz mellé. A sima sebészettel viszont eléggé...
2019. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Végül elmentem traumatológiára, nem kellett se előjegyzés, se beutaló. Elvileg meniscus sérülés, majd MR-re kell mennem vele, de oda meg májusra kaptam időpontot. MR után dönti el a doki, hogy lesz-e műtét, vagy nem...;(
2019. febr. 22. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!