Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sípcsonttörésem műtéte után 7...

Sípcsonttörésem műtéte után 7 héttel később még nem tudok rálépni arra a lábamra (nem alakult még ki a "sípcsont"). Buta kérdésem: fogom tudni egyáltalán használni még?

Figyelt kérdés
Fertőzés vagy említésre való komplikáció nem történt, csak nem gyógyult meg

2019. márc. 2. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvos mit mond? mennyi gyógyulási időt mondtak? Mikor lenne szabad ráállnod?

Lehet, hogy még korai neki, vagy fokozatosan kell elkezdeni terhelni.

2019. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem mondtak gyógyulási időt, csak még nem szabad ráállni.

Majd ha kialakul a csont? (én felvetésem)

Havonta egyszer vissza a balesetire megröntgenezik és ennyi.

"Gyógyul"

Ortézist kaptam, azzal nem tudok állni, "eldőlnék" a gyógytornász szerint.

2019. márc. 2. 10:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem tudsz ráállni az inkább azért lehet, mert ahol összeforrt a csontod, ott még nem elég erős. Ha még nem állhatsz rá, akkor ne idegesítsd ezzel magad és persze ne terheld. Majd szólni fognak, mikor használhatod megint - és még utána is hosszas gyógyulás elé nézel, mire teljesen panaszmentes lesz a törésed.
2019. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A gyógytornász válasza kb az, hogy ha előtte tudtam járni, akkor utána is valószínűleg tudok majd (szerinte jósolni nem lehet, ezzel lezárta).

2019. márc. 2. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, fogsz tudni járni ugyan úgy mint a törés előtt! Nekem 3.hónapja tört el a térdem+sipcsont, és még csak most, 12.hét után lehetett terhelni 20kg-val. Fokozatosan kell szép lassan vissza térni a teljes terhelésig. Szedjél TOVITA,vagy Béres csonterősitő gyógyszert
2019. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Fél év után javult a helyzetem, továbbra se tudok ráállni a lábamra. Lágyrészek fájdalmai a gondjaim, ideje visszamenni az orvoshoz, hogy kiszedjék a csontvelőbe tett rögzítővasat.
2019. aug. 25. 17:20
 7/11 anonim válasza:
100%

Szia! Én 2019. dec. 06-án szenvedtem el a bal lábamon egy sípcsont és szárkapocs csonttörést 48 évesen { Mikulás ajándéka :) }

Bp-en, a Fiumei úti Péterfy Kórház-Rendelőintézet Országos Traumatológiai Intézetben, a "Balesetiben" raktak össze, velőűrszegezéssel.

Műtét dec. 07-én szombat éjjel történt, hétfőn (09-én) már mankóval gyógytornász mellett sétálni "tudtam". Igaz, nagyon fájt, de részlegesen terhelhettem! Azon a héten, csütörtökön engedtek haza, minimális mozgás (WC, fürdő max.) otthoni fekvéssel. December 31-én mentem először gyógytornára, utána heti 5 nap, fél óra torna, plusz otthon is lehet csinálni, ahogy a tornán mutatták, persze fájdalom határt nem túllépve.

Azt tudni kell, hogy a csont gyógyulás kb. 6-8 hét, mire a törött rész közt újra kialakul a csontszövet, de ez eltérő mindenkinél, sok mindentől függ. Életkor, nem, táplálkozás, esetleg pluszban bevitt ásványi anyagok (főleg ebben az esetben a kalcium).

A lényeg az, hogy szerencsére én már helyrejöttem, most májusban kezdek ismét dolgozni, ha az üzemorvos is áldását adja rá. Néha picit fáj, vagy belenyilall, de teljesen elviselhető, és pár másodperces dolgok ezek. Időjárásra érzékenységet nem vettem észre.

Kérdés, hogy Neked hogy rakták össze a lábad, gipszelve volt, vagy "vasalták", mennyi idős vagy, nő vagy férfi, stb. Elvileg tudni fogod használni, csak ennyiből, amit írtál nem lehet jósólni, meg orvosok sem vagyunk.


Jobbulást!!!

2020. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem is a Péterfyben. dr Kocsis András műtött.

A lágyrészek fájdalma miatt nem tudok ráállni még ma se.

2020. jún. 24. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz rá állni, egy év után sem? Mit mond az orvos? Kapsz valami kezelést? Ne hagyd annyiban. Most akkor hol fáj pontosan? Bocsi hogy ennyit kérdezek, de nekem is volt egy csúnya láb törésem+műtét.
2020. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Anonim 9/9: 2 év után se tudok rálépni, így jártam
2022. máj. 2. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!