Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tényleg túllehet élni egy ilyet?

Tényleg túllehet élni egy ilyet?

Figyelt kérdés
Osztálytársam ma mesélte, hogy megtámadtá az apját,átvágták a torkát(vagy a nyakát) és kirabolták, egy kocogó taláta meg. Állítólag egy laza 10 percig ott feküdt, nekem ez kamunak tűnik. Vagy tényleg van alapja? Csak mert az osztály most gyűjtést akar szervezni.

2019. márc. 18. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, pontosan milyen anatómiai struktúrák sérültek a nyakát. Ha valamelyik oldali carotist (elülső nyaki artáriát) vágták el, azt elég nehéz túlélni azonnali orvosi segítség nélkül. Ha a véna sérült, vagy a pajzsmirigybe vágtak bele, illetve a nyaki izmokat érte sérülés, akkor minden további nélkül lehetséges.
2019. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Ha a véna jugularis sérül a nyakon akkor éppen úgy meghal, mintha a carotist vágnák át kedves előző. Diasztoléban a szív a nagy volumenű nyitott vénán át szépen magába szívja a levegőt a külvilágból és a delikvens légembóliában elpatkol.

De gy felszínes karolást a nyakon azért túl lehet élni.

2019. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves előző, ha a sérült éppenséggel komprimálja valamivel a sérült vénát, akkor nem lesz belőle légembólia, de köszönöm a szakszerű felvilágosítást.
2019. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahogy elmondta elég durva lehetett(mindehol vér, nem volt magánál)pont ezért fura nekem a sztori. Csak nem tudom, hogy miért talána ki valaki ilyet.
2019. márc. 18. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!