Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Létezik, hogy el vannak...

Létezik, hogy el vannak fordulva a lábfejemben az ízületeim?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, hogy jártam orvosnál, kettőnél is a problémával, és nem tudtak igazán mit mondani, csak megállapították a gyulladást, és tüneti kezelést alkalmaztak. Egyik sem tudta sem az okát, sem a megoldást.

Ha leülök törökülésben, és összeérintem a két talpamat, akkor a két lábfejem nem szimmetrikus, ráadásul az egyik sokkal lazább, vagyis jobban mozog, ha a talpamnál megnyomom, a másiknak van némi ellenállása. A problémám pedig az, hogy mozgásra (sima gyaloglásra) be szokott gyulladni a boka alatti ínszalagom, ilyenkor fáj és ég.

Pihentetésre, krémekre, fizikoterápiára javul, de ez a lábfej aszimmetria megmarad, és mozgásnál újra kezdődik. Lúdtalpat, harántsüllyedést mind a két orvos kizárta (traumatológus, ortopédus)

Előzményként volt egy balesetem, egy bokaszalag rándulásom, ami már azóta rég meggyógyult.

Van valakinek valami ötlete, jótanácsa, mi lehet ez, mitől alakul ki, hová fordulhatok, bármi gyógymód, ráolvasás :-) valami, ami segít? Mert ez nem állapot, ez az állandó égő, húzódó bokafájdalom.


2019. márc. 18. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Van ötletem. Nem gyógyult meg a bokasérülésed, pontosabban megnyúltak a szalagok, és úgy is maradtak. Nekem is ilyen, nem tudok megoldást sajnos. Vigyázni kell rá.
2019. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) És lehet, hogy van igazság abban, amit mondasz, a laza szalagok miatt lehet elfordulva, vagy ellenállás nélküli tónusa, de neked is fáj, húzódik, ég, ha egy kicsit gyalogolsz vele? (ez az égés kb. már 800 m után is jelentkezik)
2019. márc. 18. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!