Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hüvelyk ujjon kb mennyi idő,...

Hüvelyk ujjon kb mennyi idő, mire visszanő a köröm?

Figyelt kérdés

A tanműhelyben hegesztésen lemezt vágtunk. Egy osztálytársam az olló tetején állt, hogy fel ne dőljön, egy másik pedig vágott. Én etettem a lemezt az ollóba oldalról. Persze az előtt még soha. Helyettesítő tanárral voltunk, aki gyakorlatilag egész végig ki-be mászkált a műhelyből, a többiek meg az öltözőben lógtak. Magyarán csak mi hárman voltunk a műhelyben.

És a lényeg, hogy az ollóból oldalra (felém) áll ki egy kb 20 centis fémrúd, aminek az alján olyasmi "talp" van, mint egy borospoháron, abból a célból, hogy vágáskor ne csapódjon fel a lemez. És a lemez és a talp alulról-felülről összenyomta a hüvelyk ujjamat.

Rögtön befeketedett a fele és azóta is olyan.

Vizeztem, jegeltem, még be is kötöztem, de félő, hogy leválik.

A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő alatt nő új a helyére.

Vagy esetleg meg tudom-e akadályozni, hogy leessen?

A válaszokat előre is köszönöm :)

18/f


2019. máj. 9. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik fele feketedett be? A körömágynál?

Kb egy év, mire teljesen lenő a sérült köröm. Nem biztos, hogy leeseik. Majd szépen lenő.

Én ablak közé csuktam a hüvelyk ujjamat. Pont a körömágynál. 2 éve növöget. Egyszer már lenőtt, de valószínűleg sérült a körömágy és az új is vastagon, színesen nőtt. Most járok a második év vége felé. Úgy néz ki, a most növekedő körmöm már hasonlít a többihez. Még van a "rossz" körömből kb.fél centi.

2019. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egyik ismerősömnek a köszörű kapta le egy részét. A húsba nem ért épp hogy a körmét de az amihez ér az kellemetlen. Neki jó pár hónap volt mire visszanőtt
2019. máj. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!