Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kellene véralvadásgátlót...

Kellene véralvadásgátlót szednem, ha lábsérülés miatt majdnem egész nap fekszem?

Figyelt kérdés

Átszúrta a lábam egy betonacél. Emiatt ágyban vagyok a nap majdnem 90%-ban. Persze WC-re kimegyek, meg kajálni is kimegyek a konyhába, de sokkal több mozgás nincs.

Ilyenkor indokolt lenne véralvadásgátló injekciót kérnem/kapnom?



2019. jún. 2. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
kéne
2019. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A doki miért nem gondolt erre szerinted? Vagy úgy gondolta, szaladgálok majd?

Mit lehet tenni? Mozogjak? Járkáljak, vagy tornásszak az ágyban?

2019. jún. 2. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem persze mozogj. Az nem jó amúgy sem ha elhagyod magad. Próbálj annyit mozogni ami még kibirhato. Napról napra egyre többet. Persze ésszerű keretek közt. Jobbulást!!!
2019. jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mozgok, tudok vele menni, csak a talpam oldalát terhelem. Ma már sokat mászkáltam, udvarra kimentem stb. Kb 3-4 órát aktív voltam.

Remélem így már nem kell tartanom a vérrögöktől.

2019. jún. 3. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdv,

nekem bokám tört, és szurkálni kellett magam, viszont azt mondták, amiatt, mert műtve volt, nem azért, mert nem mozogtam csak keveset.

Téged műtöttek?

2019. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, engem nem műtöttek. Egyelőre csak kötözték.
2019. jún. 5. 19:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy fest, megmaradok. Nem kellett véralvadásgátlót szednem, mert azt mondták, nincs rajta fix rögzítés, így elvileg normálisan áramlik benne a vér.
2019. jún. 16. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!