Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől lehetnek a vörös csíkok?...

Mitől lehetnek a vörös csíkok? Ennyire érzékeny a bőröm?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

Akár egy szimpla vérnyomásmérés is csak napok, sőt akár csak hetek alatt eltűnő vörös csíkot/csíkokat hagy a karomon. De ezt bárhol máshol is megfigyelem. Kisebb nyomásokra is (pl egy telepakolt hátizsák esetén a vállamon) vörös csíkok jelennek meg. (nem úgy mint egy véraláfutás, sőt nem is hasonlít) Néha csak úgy "random", azaz nem tudok egy olyan cselekvésre gondolni, ami kiválthatta volna. (pl télen kabát alatt, hosszú telefonálás után a karhajlatban jelentek meg a csíkok. Pedig az aztán nem egy megterhelő / nehéz dolog)


Leginkább úgy tudom leírni, mint egy karcolás. de nem az, mert külsérelmi nyom egyáltalán nincs. Nem vérzik, nem dagad fel, stb. Csak ott van.


Érdemes lenne ezzel bőrgyógyászhoz menni? Ha nem oda, akkor bárhova máshova?


Előre is köszönöm!



2019. jún. 9. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Megmutathaod bőrgyógyásznak, érdekes, hogy nálad ilyen sokáig fennáll ez. Dermatográfiára gyanakszom, nekem egy gyógyszer mellékhatása volt de 15-30 perc alatt elmúlt. Úgy tudom, hogy amúgy nagyon ritkán szokott valódi gondot okozni, inkább csak esztétikai hiba.
2019. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves #1


Rákerestem, képek alapján nem ilyen. Mint írtam, "nem dagad fel"


Lehet a hasonlítás volt rossz. Tehát a karcolás részéből nem ez a felpuposodásos rész, hanem mintha vérezne. De mégse. Tehát mint egy véraláfutás. De az sem, mert arra se hasonlít.


Nem tudom, hogy ez mennyire segített :D

2019. jún. 9. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Petechia?
2019. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na igen, ez már határozottan hasonlít.

Csak általában nem ilyen "pöttyök" meg "foltok" hanem csíkok.

Meg nem ennyire durva azért mint némely képen :D

2019. jún. 9. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez valójában pontszerű bevérzést jelent. Nálam vakarózástól jön elő :)


Ha ilyen sokáig tart akkor talán érzékeny a bőröd ennyire. Másra is ilyen érzékeny? Gyantázás, napsütés stb.

2019. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vakarózás után inkább az előzőleg említett "dermatográfia" dologra hasonlít.


Másra nem szokott érzékeny lenni. Nagyon ritkán égek le, gyantázni nem szoktam :D

2019. jún. 9. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!