Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Farokcsontnál fájdalom lehet...

Farokcsontnál fájdalom lehet futástól? Mit tudok csinálni

Figyelt kérdés
Elkezdtem futni, de nem vagyok edzetlen, az iskolában is szoktam futni, nem csalom el, +hetente 2-4 edzésem van/volt (. balett-> koreofráfia, ritmikus gimnasztika), 1 éve jártam atlétikára is. Hosszabb idő óta múlt héten hétfőn, szerdán és vasárnap elmentem futni. Nem futottam sokat 4-4,5 km között volt mindegyik futásom. A bemelegítés lehet nem volt elég alapos, de a tempó sosem volt túl gyors. 1 újabb futócipőben futottam először, de az nem volt elég komfortos, elővettem egy régebbi cipőmet és a másik 2 alkalmat abban futottam le. Aszfalton futottam, nem vertem oda a lábam, mindig gördültem. Bár sajnos a nyújtásra utána sosem volt időm. Tudom elég sokat hibáztam, azóta már sok mindent megbántam, a következő alkalomnál javítani is fogom, de amíg nem kezelem ezt a problémát nehogy rontson rajta a futás. Nem tudom mikor, de kb olyan hét vége felé egyszer mikor leültem, elkezdett fájnia “fenekem” és azóta többször érzem ha leülök vagy felállok. Ez a farok/keresztcsonti rész fáj, de azt nem tudom meghatározni pontosan hogy milyen érzés. Ha ülök akkor már nem fáj, de mikor összeszorítom a fenekemet, akkor rendesen érzem. Ez nem hinném, hogy a csont, inkább valamilye izomprobléma lehet. De ma például próbán semmi bajom nem volt, simán nyújtottam spárgákra, megtartottam a kicsi lányokat, felemeltem őket, mindent úgy meg tudtam csinálni fájdalom nélkül, mint elötte. Az jó ha kenem fájdalomcsillapítós, gyulladáscsökkentős krémmel? Vagy ti mit csinálnátok? Orvoshoz még nem szeretnék elmenni, nem telt el olyan sok idő. Szerintetek a futásnak lehet egyáltalán köze ehhez?
2019. jún. 11. 20:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!