Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A bal oldalon a mellkasom...

A bal oldalon a mellkasom domború, a jobboldalon viszont sokkal laposabb. (? )

Figyelt kérdés
És néha fáj is a szívem. Régen az orvos azt mondta, végezzek mellkastágító tornát, mert a szerveim nem férnek el a szűk mellkasban. Sajnos kussé hanyagoltam a tornát...a lényeg: biológiailag lehetséges az, hogy a mellkasomban nem férnek el egy idő után a szerveim, és meghalok??

2019. júl. 6. 13:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
37%
Nem tudom hany eves vagy de az ilyen problemakat mar fiatalkorban surgos mutettel orvosolni szoktak, ha nem tortenik meg a muteti korrigalas, akkor nagy baj is lehet. Ne higyj annak az orvosnak aki szerint ez tornaval megoldodik. A panaszaid szerint nar egeszsegyugyi gondokat is okoz az allapotod. Minel hamarabb csak tudod azonnal menj el orvoshoz, hiszen az ilyen allapot eletveszelyes is lehet, ne hanyagold el ezt a problemat
2019. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi az a sokkal ?
2019. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát valószínű nem volt akkora defektus, hogy műtsenek és tornát ajánlottak, amit te nem végeztél, és súlyosbodott. Ideje orvoshoz menni.
2019. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyira nem "sokkal" azért, csak a jobboldal domborúbb egy negyed centivel. Szóval, ha végigsimítok a mellkasomon, érzem, hogy a baloldali kicsit kaposabb.
2019. júl. 7. 09:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Vagyis a baloldalon domború. Véletlen rosszul irtam...
2019. júl. 7. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem kérd ki egy másik orvos véleményét is. És ha ő is tornát javasol akkor nem rémüldözni kell hanem csinálni!

Kétlem, hogy élezveszélyben lennél. De tényleg érdemes más orvost is megkérdrzni.

2019. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos amúgy, hogy a szíved fáj, inkább gondolnám azt, hogy a csontok, ízületek, szalagok terhelés alatt vannak a defektus miatt, és emiatt fáj. De akárhogy is, ha egy ilyen elváltozás panaszokat okoz, ami korábban nem állt fenn, akkor érdemes orvoshoz fordulni, mert nem tudod, mi áll a háttérben. Ha pedig tovább fog romlani, akkor érdemes a kezelést minél hamarabb megkezdeni.
2019. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
2-3 mm? Azzal nem kell semmit csinálni. Ha úgy állnak a bordák, azokat amúgy is hiába tortáztatod.
2019. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden deformitás elsődleges konzervatív kezelése a torna, ne írjunk már baromságokat.
2019. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jólvan. Aki esetleg halálra aggódta volna magát a mellkasom állapota miatt (bár kétlem, hogy lenne ilyen😅) akkor megnyugtatnék mindenkit, hogy teljesen rendben vagyok. A szívem csak a stressz miatt fáj, szóval nyugalmasabb életet kell majd élnem, a bordám pedig a másik oldalon is ugyanolyan, csak a gerincferdülésem miatt (mivel görnyedt a hátam) kicsit úgy tűnt, mintha előrébb állna a baloldalon.
2019. júl. 8. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!