Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy lábközépcsont sérülés...

Egy lábközépcsont sérülés gyógyulása elhúzódhat ilyen hosszú ideig?

Figyelt kérdés

Lefelé a lépcsőn véletlenül túlléptem egy lépcsőfokot és nagyon megrándult a jobb lábfejem. Még haza tudtam vele sántikálni, de estére bedagadt, és már alig tudtam rajta menni. Aztán elmentem orvoshoz, ott megröntgenezték, és lábközépcsont rándulást állapítottak meg. Pihentetnem kellett 3 hétig meg kaptam rá krémet, azzal kenegettem. Eleinte javult a helyzet, egyre jobban tudtam rajta menni. Na most mindez már 3 hónapja volt, és az az igazság, hogy el vagyok én a lábammal, de a menésem még mindig nem tökéletes, és elég gyakran visszasántulok durvábban is! Nagyon halogattam, de úgy néz ki, hogy nincs mese, muszáj lesz orvosnak újra megmutatni. Lehet, hogy nem csak egy egyszerű rándulás volt??

28/L



2019. júl. 16. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a röntgen szerint nem tört el, akkor nem tört el, és valóban "csak" rándulr. Sajnos az ilyen sérülések el tudnak húzódni, pláne, mivel pont azon lépsz, azt terheled, kellemetlen.

Esetleg, ha visszamennél a dokihoz? Vagy beszélnél egy gyógytornásszal,hogy mutasson néhány gyakorlatot, amivel segíthetsz azon, hogy visszanyerd a funkciókat? Egyébként a vízben való tornázhatás nagyon sokat tud segíteni, a víz fellazítja az izmokat!

De ha tényleg zavaró, akkor ne várj az orvossal, nézesd meg!

21 / L, mentőtiszt hallgató

2019. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

#1 tökéletesen leírta mit kellene tenni. Azzal nem teszel rosszat, ha elmész újra orvoshoz.

Mondjuk azért azt is tudni kellene hogy készült a röntgen... vagy pontosan milyen felvételt kértek.

Meg azon is csodálkozom, hogy nem ajánlottak semmit ami tehermentesíti a lábad...

2019. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!