Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akinek korán lett szemüveges...

Akinek korán lett szemüveges a gyereme, 1-3 évesen, mekkora dioptriára kapta a szemüveget? Később hogyan változott a dioptria?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Tegnap mar megkérdezted. Majd az orvos megmondja.
2020. jún. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2020. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Te meg már tegnap ezek szerint válaszoltál. :)
2020. jún. 5. 08:39
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Így van. A szabalyzatbszerint nem lehet kétszer ugyanazt a kérdést feltenni 😉
2020. jún. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ennyire zavar, hogy kiirtam egy tok mas temakorbe, mivel nagyon erdemi valaszt nem kaptam, es a gyk-zok 95%-a szerintem max. 1-2 temakort latogat? :)


Jelentsd akkor a kerdest, ahelyett, hogy offolsz, mert ugyebar az is benne van a szabalyzatban, hogy azt se tedd. ;)

2020. jún. 5. 08:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyémek ovodás korukban lettek szemüvegesek, a dioptriára már nem emlékszem, nagyon régen volt. Pár év alatt javult a látásuk, elhagyhatták a szemüveget, mai napig nem kell egyiknek sem, pedig már mindkettő 30 év feletti.
2020. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 évesen már volt szemüvegem és 6-os dioprtiával kezdtem, bal szemem kancsal volt.

Az idő előrehaladtával és a hormonok változása miatt javult a szemem. Most 1 alatti a dioprtiám. Távolra nem látok jól.

2020. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, én is kancsal voltam, majd 5 műtétem volt, tiszta heg a kotohartyam, elég csúnya, ezért is aggódok kicsit jobban, marmint a kancsalsagom miatt.

Én is +6 körüli dioptriaval kezdtem 1,5 evesen, most 30 évesen majdnem - 6.

A lanyunknak 1 évesen +2 dioptriat mértek, remélem rosszabb nem lett, most 2,5 éves, jövő héten megyünk dokihoz.


Koszi a válaszokat!

Ha valakinek van frissebb tapasztalata, szivesen olvasom. :)

2020. jún. 5. 13:26
 9/12 anonim ***** válasza:

A fiamnak első osztályban írtak szemüveget, minuszos dioptriával. Akkor szinte az egész osztálynak volt szemüvege, aztán kinőtték és alig maradtak 3.4. osztályra akiknek viselniük kellett.

Senkit ne vegyél alapul, bár teljesen megértem az aggodalmadat, magadból indulsz ki. Nekem is problémás a szemem, én is aggódom. A gyerekem már huszonéves, és -2,5 dioptria, uennyi cylinderes a szemüvege. Évek óta maradt ez, addig változott - sajnos erősebb szemüvege lett- amíg nőtt.


Én mindig a szemklinika gyerekszemészetére vittem, bár manapság már amióta stabilabban beállt a szeme csak sima OFOTÉRT-ba jár.

2020. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 2 évesen kancsalság miatt kaptam, és mert nem volt egyforma a két szemem. A balra + felest, a jobbra + másfelest. A kancsalság elmúlt 6 éves koromra, a különbség megmaradt. A dioptria fokozatosan nőtt, 50 évesen (bal/jobb) olvasó 6/7,5 utcai 3/4,5. Pár éve megszűnt a romlás, azóta nem változott a dioptria.

A nem egyforma két szemnek van egy hátránya, nincs térlátásom. Például a sztereo filmek számomra nem nyújtanak plusz élményt. Mindkét szememmel élesen látok, de nem egyforma méretű képet. Az évek alatt az agyam megtanulta kikapcsolni az egyik (jobb oldali)képet. De ha becsukom a bal szemem, rögtön látni kezdek a jobb szememmel. Azt mondja a doki, hogy mivel keveset használtam a jobb szememet, az agyamnak a hozzá tartozó része hülye maradt. Például alig tudok vele olvasni, mert miután végigolvastam a sort, nem talál a jobb szemem a következő sor elejére, keresgélni kell, és ez nagyon lelassítja az olvasást. Az életben ezek különösebben sohasem zavartak. Elvégeztem az egyetemet, kaptam jogosítványt, nem volt hátrányom belőle.

2020. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!